Voleybol Plus

Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu, hakem ve gözlemcilere yönelik her sezon öncesi gerçekleştirdiği seminer, bu yıl da online eğitim olarak  gerçekleştirildi.

Toplam yedi grup halinde gerçekleştirilecek olan 2021-2022 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri’nin ilkine üst klasman hakemler olan A ve AB Klasman 73 hakem ile MHGK Başkanı Aziz Yener ile MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı ve MHGK üyeleri katıldılar. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun Zoom Uygulamasından gerçekleştirilen online seminerin açılışında, EuroVolley maçları için Romanya’da bulunan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ bir konuşma yaptı.

Üstündağ konuşmasına Filenin Sultanlar ile birlikte Romanya’da olduğunu ve Türk Hakemlerinin bulunduğu seviye ile ilgili olarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Üstündağ, ‘Biz voleybol ülkesiyiz’ diye slogan kullanan sponsorumuzun bu söyleminin bazı çevrelerce kıskanılsa da ne denli doğru olduğunu Filenin Sultanları’nın aldıkları başarılı sonuçlarla kanıtladığı belirtti. ‘Bir zamanlar voleybol maçlarına televizyonlardan nadiren rastlanır iken, günümüzde artık raiting rekorları kıran maçlar yayınlanıyor’ diyen Başkan Üstündağ ‘Bu yüzden biz gerçekten voleybol ülkesiyiz. Türk Hakemlerinin bulunduğu noktan da bizleri sevindiriyor.’ dedi

Başkan Üstündağ, ‘Pandemi sürecinde ekonomik sıkıntılar yaşandığının farkındayız. Biz TVF olarak hiçbir şekilde böyle bir sıkıntı yaşamadık. Ancak tüm dünyanın ekonomik anlamda yaşadığı bu durumdan hareketle önümüzdeki sezondan itibaren hakemlerimizin maç başı ücretlerine %50 civarında iyileştirme yapacağız. Gözlemci ücretlerine de yapacağız ama bu o oranda olmayacak. ‘ diyerek konuşmasını sürdürdü.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, sözlerini tamamlarken yeni sezonda tüm hakemlere başarılar dilerken, 2020 tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesinden dolayı bir sene uzatılmış olan görev sürelerinin tamamlanmak üzere olduğunu, Ekim ayı içinde seçimlerin yapılacağını, beş yıllık görev süreleri boyunca Türk voleyboluna verdikleri emekler sebebiyle tüm hakemlere teşekkür ederek, ‘Görev süremiz boyunca herhangi bir sürç-ü lisan ettiysek affedin. Bizden taraf haklarımız helal olsun, lütfen siz de haklarınızı helal edin’ diyerek seminere katılanlara başarı dileklerini iletti.

Başkan Üstündağ’ın konuşmasının ardından MHGK Başkanı Aziz Yener, görev süresi boyunca hakem ve gözlemcilere karşı duyduğu güven ve destekleri için TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

2021-2022 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri’nin ilki MHGK Başkanı Aziz Yener’in moderatörlüğünde daha önce belirlenen konular ve video gösterimleri ile tamamlandı.

İlgili Haberler

Şekip Mosturoğlu: Çok değer verdiğim bir büyüğümü yitirdim

admin

“Başarılı bir sezonu geride bıraktık”

admin

Halkbank, Zarachie Odintsovo’ya kaybetti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası