Voleybol Plus

Hakem, Gözlemci Gelişim ve Bilgilendirme Semineri, 2. Grup Eğitimi başladı

2016-2017 Voleybol Sezonu öncesi Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından düzenlenen Hakem, Gözlemci Gelişim ve Bilgilendirme Semineri ikinci grup eğitimi bugün (29 Ağustos) TVF Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu Başkanı Çetin Akbulut ve Konya Voleybol İl Temsilcisi Mustafa Tarman’ın katılımlarıyla Konya Rixos Hotel’de başladı.

Açılış konuşmasını yapan Konya Voleybol İl Temsilcisi Mustafa Tarman, “Bizlere destek veren federasyonumuza ve İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Yeni sezonun tüm takımlarımıza, hakemlerimize ve gözlemcilerimize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu (VHGF) Başkanı Çetin Akbulut, “VHGF Yönetim Kurulu adına seminerimizin 2016-2017 sezonunun camiamıza başarı, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim. Geçen süreçte aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, sağlık ve diğer sebeplerle aramızda olmayan arkadaşlarımızın ise en kısa sürede aramızda olmalarını diliyorum. VHGF, 2006 yılında 7 derneğin birleşmesiyle oluşmuştur. Adana, Malatya ve Mersin derneklerinin katılımıyla üye dernek sayımız 10’a ulaşmıştır. Tüm hakem ve gözlemcilerimizi federasyonumuza davet ediyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonumuza ve Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulumuza desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, “Göreve geldiğimiz 2012 yılından itibaren, dördüncü seminerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk seminerimiz 2013 yılında Ankara’da, 2014 ve 2015 yıllarında ise 7 ayrı bölgede düzenlenmiştir. Son seminerimizi de Konya ilinde gerçekleştiriyoruz. Bizlere büyük katkı sağlayan federasyonumuza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, il temsilciliğimize teşekkürlerimi borç biliyorum. 1, 2 ve 3. ligler, Bölgesel Lig yarı final ve finalleri ile birlikte diğer tüm kategorilerde Altyapı Türkiye Şampiyonalarında tüm hakem ve gözlemcilerimizin maç ücretleri dışında, konaklama ve yol giderleri de federasyonumuz tarafından karşılanmaya başlamıştır. Bunun gerçekleşmesinde büyük katkıları olan federasyonumuza, özellikle Başkan Vekilimiz Mehmet Akif Üstündağ’a ve toplantımıza gelerek bizi onurlandıran Türkiye Voelybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu’ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Seminerimizin Türk Voleybolu’na hayırlı olmasını diliyor, sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, “Sporun olmazsa olmazı hakemlerimizdir. Takım sporlarında hakem sahadaki disiplinin sağlanmasında önemli aktördür. 2016-2017 sezonun hayırlı olmasını, tüm hakem ve gözlemcilerimize şans getirmesini diliyorum’’ dedi.

TVF Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ ise, “Sözlerime ilk olarak 15 Temmuz gecesi gerçekleşen kalkışmaya değinerek başlamak istiyorum. 15 Temmuz gecesi, hain düşüncelere dalanlar bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya çalıştılar. Milletimiz bu kritik süreçte, vatanın bölünmez bir bütün olduğunu ve demokrasiye ne kadar önemle sahip çıktığını bir kez daha ispat etti. Bu terör olayını, bu kalkışmayı kınıyorum, lanetliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

1958 yılında kurulan Türkiye Voleybol Federasyonu’nun en uzun Başkan Vekilliği görevini yürüten yöneticisi olarak hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Voleybol camiasının içine dâhil olduğumuz günden bugüne kadar, hep dün ne yaptık, bugün daha fazlası için ne yapabiliriz düşüncesiyle mücadele ettik ve aynı şekilde devam ediyoruz. İki gün önce birinci grubun açılışında yine aranızdaydım.

Aramızda görev bilinci ve görev sorumluluğunun nasıl yerine getirildiğine örnek olacak 70 yaşında bir ağabeyimiz var; Nazım Yurtsever. Doğuda ve güneydoğuda terör veya başka mazeretlerle maçlara gidecek hakem bulmakta zorlanıyoruz. Ancak bu ağabeyimiz, hiçbir mazeret göstermeden, nerede görev verilirse verilsin gereğini başarıyla yerine getirdi. Canı pahasına da olsa hiçbir görevi reddetmedi. Kendisini bir kez daha canı gönülden kutluyorum ve sizlere örnek olmasını temenni ediyorum.

Kulüplerimizin hakem kararları ile ilgili zaman zaman eleştirileri oluyor, ancak herkesi memnun etmek tabii ki mümkün değil. Ama şunu bilin ki; sizin adalet duygusundan şaşmadığınızı ve bu işi layıkıyla yaptığınıza inanıyoruz ve güveniyoruz. Sizin art niyetli olmadığınıza yürekten inanıyoruz. Eksiklerimizi, hatalarımızı, kusurlarımızı tespit edelim ve hep birlikte telafi edelim. Bu camiayı birlik, beraberlik içerisinde en ileriye taşımanın gayreti içinde olalım.

Yeri gelmişken, sizler adına bir geçmiş olsun dileğinde bulunmak istiyorum. Türkiye Voleybol Federasyonu Bilgi İşlem Yönetmeni Mehmet Semiz’in oğlu İzmir Ulusal Hakemlerimizden Serhat Semiz talihsiz bir trafik kazası geçirdi. Mehmet Semiz ve Serhat Semiz’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifa diliyorum. Malatya İl Temsilcimiz Mehmet Aslan da çok ciddi bir ameliyat geçirdi, ona da acil şifa diliyorum. Sözlerimi noktalarken, özellikle İl Müdürüme, İl Temsilcime, bize bu misafirperverliği, bu yakınlığı, bu dostluğu gösterdikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Seminerin Türk Voleybolu’na hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepiniz sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

TVF Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ, uzun yıllar Türk Voleybol’una hakem hizmet etmiş ancak geçen sezon yaş itibariyle hakemliği bırakmış olan Sevgi Bambul, Gökhan Dağ ve Ömer Kesimci’ye, Selçuk Üniversitesi Spor Daire Başkanı Hayrettin Hayrullah Sofuoğlu’na Konya İli eski il temsilcilerinden Mustafa Baykurt, Muammer Tosun ve eski gözlemcilerden Ruhi Dinç’e teşekkür plaketi takdim ederken, Konya Voleybol İl Temsilcisi Mustafa Tarman da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz’e voleybola katkılarından ötürü bir teşekkür plaketi takdim etti.

İlgili Haberler

Eczacıbaşı’ndan Fenerbahçe’ye başsağlığı mesajı

admin

Diyarbakır’da müthiş proje

admin

Manşet Dergisi 2024’e merhaba dedi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası