Voleybol Plus

Guidetti ve Milenkoski ile Türk Voleybolunda Yeni Dönem

Türkiye Voleybol Federasyonu yeni yönetimi, 2017’ye girerken voleybolun zirvesinde yeni bir sayfa açtı. Bayan ve Erkek Voleybol Milli Takımlarımız’ın yeni antrenörleri Giovanni Guidetti ve Joshko Milenkoski, “Türk Voleybolu’nun Zirvesinde İmza Töreni”nde medya mensuplarıyla bir araya geldiler. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Yönetim Kurulu Üyesi & Basın Sözcüsü ve Milli Takımlar Sorumlusu Kurtaran Mumcu ve TVF Yönetim Kurulu Üyesi & Milli Takımlar Sorumlusu Bahar Mert Üçoklar’ın katılımı ile 03 Ocak 2017 Salı günü düzenlenen törende Guidetti ve Milenkoski, bu görevlere gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler. TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise Yönetim Kurulu olarak Guidetti ve Milenkoski gibi kendilerini kanıtlamış isimlerle Türk voleybolunun çok daha yüksek seviyelere çıkacağına emin olduklarını belirtti.

Türk Voleybolu’nun FIVB ve CEV sıralamalarındaki konumu ve Milli Takımlarımızın 2017 yılı programlarının da medya mensuplarıyla paylaşıldığı toplantıda, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yanı sıra iki antrenör de detaylı açıklamalar yaptı.

“Kendilerini kanıtlamış isimlerle anlaşma yaptık”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Guidetti ve Milenkoski gibi iki tecrübeli ve başarılı isimle anlaşmanın Yönetim Kurulu olarak kendilerini çok mutlu ettiğini belirtirken, görüşlerini şu şekilde açıkladı:

“Öncelikle sözlerime, bugünlerde hep konuştuğumuz ve hep birlikte nefret ettiğimiz terör olaylarını kınayarak başlamak istiyorum. Bir avuç terörist, birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozamayacak ve hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır.

Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızla birlikte 21 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen Olağan Genel Kurul’da seçilmemizin ardından hızlıca göreve başladık. En önemli gündem maddelerimizden biri de Milli Takım antrenörlerinin görevlendirilmesiyle ilgiliydi.

Çünkü hem Bayan hem de Erkek Milli Takımlarımız’daki antrenörlerimizin sözleşmeleri sona ermişti. Biz de hızlıca bir çalışma yaparak kendilerini kanıtlamış isimlerle anlaşma yaptık. Bugün Giovanni Guidetti ve Joshko Milenkoski’yle sözleşme imzalamaktan dolayı çok mutluyuz. Her iki antrenörün de başarılı olacağına eminiz. Olimpiyat Oyunları, Dünya Şampiyonaları ve Avrupa Şampiyonalarında başarılı olacağımızı düşünüyorum. Çünkü her ikisi de Türkiye’yi ve Türk Voleybolu’nu tanıyan kişiler. Her iki isme de başarılar diliyorum. Bu süreçte voleybol camiasının da desteklerini bekliyoruz.

“Guidetti ve Milenkoski, altyapı çalışmalarından da sorumlu olacak”

Önümüzdeki dönemde her iki antrenörün ekiplerinde Türk antrenörler yer alacak. Bu sayede genç Türk antrenörlerin en iyilerle çalışmasını sağlayacağız. Ayrıca hem Guidetti hem de Milenkoski, tüm altyapı çalışmalarından da sorumlu olacak.

Antrenörlerimizin kulüpleri; Vakıfbank Spor Kulübü ve Maliye Piyango Spor Kulübü’ne, Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma ve bugüne kadarki hizmetleri sebebiyle benden önceki Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil’e de destekleri için teşekkür ederim.”

“Guidetti ve Milenkoski ile dörder yıllık anlaşma yaptık”

Türk Voleybolu’nun Zirvesinde İmza Töreni’nde görüşlerini belirten TVF Yönetim Kurulu Üyesi-Basın Sözcüsü ve Milli Takımlar Sorumlusu Kurtaran Mumcu, dünya voleybolunun çok hızlı geliştiğini belirtti.

Mumcu, Türk Milli Takımlarının en iyiler arasında olmak için en iyilerle çalışması gerektiğini, bu çerçevede Giovanni Guidetti ve Joshko Milenkoski ile dörder yıllık anlaşmalar yaptıklarını ifade etti.

TVF Yönetim Kurulu Üyesi-Milli Takımlar Sorumlusu Bahar Mert Üçoklar ise her iki antrenörün de kendilerini ispat etmiş isimler olduklarını, Yönetim Kurulu olarak önümüzdeki dönemde kendilerine yardımcı olacaklarını söyledi. Üçoklar, kendileriyle anlaştıkları için çok mutlu olduklarını da ekledi.

İmza töreni sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Yönetim Kurulu Üyeleri, Giovanni Guidetti ve Joshko Milenkoski, toplu bir hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

İlgili Haberler

Resmiye Çakmak, Nilüfer Bld.’de

admin

Çekya yerine Slovakya !

admin

Eda Erdem Dündar’a ‘En İyi Sporcu’ ödülü

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası