Voleybol Plus

Guidetti: İlk hedefimiz Dünya Şampiyonası’na katılmak

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), A Milli Kadın Takımı’nın başına getirilen antrenör Giovanni Guidetti ile basın önünde sözleşme imzaladı.

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile yönetim kurulu üyeleri Kurtaran Mumcu ve Bahar Mert Üçoklar da hazır bulundu.

Basın toplantısında konuşan Bayan Milli Takımlarımız’ın yeni antrenörü Giovanni Guidetti sözlerine, bu görev için kendisini uygun gören Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek başladı. İtalyan antrenör, şu açıklamaları yaptı:

“Türkiye’de ve İstanbul’da daha fazla bulunma fırsatı bulacağım için çok mutluyum. Hollanda Voleybol Federasyonu yetkilileri de Hollanda Milli Takımı için iki yıllık sözleşmem bulunmasına rağmen Türkiye’yle ilgili motivasyonumu ve isteğimi gördükten sonra bugünkü anlaşma için onay verdiler.

Sekiz yıl içerisinde Türkiye’yi ve Türk voleybol sistemini çok yakından tanıdım. A Bayan Milli Takımı’nda yeniden yapılanmaya gideceğiz. İlk hedefimiz 2018 Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri’nde başarılı olmak, sonrasında da genç oyuncularımızı A Milli Takım’a kazandırmak. Gerçekleştireceğimiz değişimle 2020 Olimpiyatları’nın kadrosunu oluşturmuş olacağız.

Türkiye’de bulunduğum sürede çok yetenekli genç oyuncularla karşılaştım. Onların katılımıyla Bayan Milli Takımımız’da bir jenerasyon değişimine imza atacağız. Tabii ki bunun için bu oyuncuların kendi kulüplerinde de süre bulması gerekiyor. Bu süreçte kulüp takımlarımızın antrenörlerinden de yardım alacağız. Zaten kendileri de görevlendirmemin açıklanmasıyla birlikte beni arayarak tebrik ettiler.

Voleybol camiasındaki bu destek sayesinde Bayan Milli Takımımız’ın FIVB Sıralaması’nda bulunduğumuz konumdan daha yukarılarda yer almasını sağlayacağız. Tüm tecrübemi ve tutkumu bu hedefe adayacağım.”

İlgili Haberler

Analiz: İtirazında en başarılı olan antrenörler

admin

Erkeklerde Brezilya zirvedeki yeri korudu:

admin

Beşiktaş’a Azeri smaçör !

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası