Voleybol Plus

Guidetti: Söyleşilerin her anından zevk aldım

A Milli Kadın Voleybol Takımı başantrenörü Giovanni Guidetti ve teknik ekibi, Türkiye’deki voleybol antrenörleri arasında iletişimi geliştirip, bilgi ve beceri paylaşımında bulunmak amacı ile planlanan söyleşiler düzenledi. Organizasyon hakkında TVF Voleybol Dergisi’ne özel bir röportaj veren Giovanni Guidetti şunları söyledi:

– Tam 10 kez yapılan Voleybol Söyleşileri sona erdi. Voleybol Söyleşileri hakkında neler söylemek istersiniz?
Dünyaca koronavirüs ile mücadele ettiğimiz dönemde video konferans yoluyla antrenörlerle bir araya gelmek harika fikirdi. Bu güzel projenin gerçekleşmesini sağlayan başta federasyon yetkilileri olmak üzere teknik ekibime ve tüm voleybol antrenörlerine teşekkür ediyorum.

Milli takımdaki teknik ekibimle birlikte, Türkiye’de görev yapmakta olan genç antrenörlere bilgi ve deneyimlerimizi aktarmak, onlarla iletişime geçmek ve yaklaşık 25 saat voleybol konuşmak harika bir duyguydu. 10 kez bir araya geldiğimiz söyleşilerin her anından zevk aldım.

-Tokyo Olimpiyat Oyunları gelecek yıla ertelendi. Bunun artıları ve eksileri neler olur Türkiye Milli Takımı için?
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın bir yıl ertelenmesinin takımlar üzerinde pozitif veya negatif anlamda herhangi bir etkide bulunmayacağını düşünüyorum. Olimpiyat Oyunları’nın bir yıl ertelenmesi oyuncuların durumunu değiştirmemeli. Bazı oyuncular için bu değişkenlik gösterebilir ancak takım genelinde çok fazla şeyin değişeceğini sanmıyorum. Tokyo’daki olimpiyatların bir parçası olmaktan dolayı halen çok heyecanlıyım.

İlgili Haberler

Manşet Dergisi’nin 177. sayısı çıktı

admin

Cansu Çetin, ligde ve Avrupa’da şampiyonluğa inanıyor

admin

Kelsey’nin plaj voleybolu kötü bitti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası