Voleybol Plus

FIVB 2. Kademe Antrenörlük Kursu Macaristan’da başladı

FIVB Uluslararası 2.nci Kademe Uluslararası Voleybol Antrenör Kursu Macaristan’ın Tata kentinde başladı. Kursa 10 ülkeden ( Macaristan, Türkiye, Güney Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Slovenya, Slovakya, Yunanistan, İrlanda, Belçika , İran ) 32 Aktif Antrenör/Coach katılıyor.

Kursun açılışındabir konuşma yapan Macaristan Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Ludvig Szolt ; Voleybol sporunun Macaristan Devleti tarafından 6 en önemli Olimpik Spor arasına tekrar alındığını ve önümüzdeki yıl düzenlenecek Avrupa Bayanlar Şampiyonası Finallerinin voleybolun Macaristan’da tekrar yükselişinin ilk büyük adımı olacağını söyledi. Ayrıca FIVB kurslarını sürekli her yıl devam ettirerek Macaristan’ı Avrupanın ortasında bir voleybol merkezi haline getirmek istediklerini ekleyerek Kurs Direktörü ve hocası Türkiye’den Nejat Sancak’a ve yardımıcısı Macaristan’dan Laszlo Hollosy’e teşekkür etti.

Kursa Türkiye’den de; Erkan Sporeli (UTE-Budapeste), Hurşit Aktaş( İnegöl Belediyesi ), Berkant Çakır (İzmirspor) katılıyorlar.

Türkiye’de bir dönem Erdemirspor ve Fenerbahçe’de görev yapmış ve halen Kaposvar Kulübünün baş antrenörlüğünü yapmış olan Gyorgay Demeter de kursu ziyaret ederek katılımcılara başarılar diledi.

Kurs hafta sonu yapılacak pratik, yazılı ve sözlü sınavlarla sona erecek.

İlgili Haberler

Manset Dergisi’nin temmuz sayısı çıktı

admin

Tijana Boskovic: İstanbul’a aşığım

admin

Galatasaray, 2026 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na kadar salon yapacak

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası