Voleybol Plus

FIVB 2. Kademe Antrenör Kursu Bakü’de başladı

7 ülkeden ( Azerbaycan, Türkiye, İsrail, Rusya, Slovenya, Letonya ve Yunanistan) 31 Voleybol Coach’unun katıldığı ve Azerbaycan’da ilk kez düzenlenen Kursta Türkiye’den Uluslarası Coach ve FIVB Coach Eğitmeni Nejat Sancak Kurs Direktörü ve hocası olarak görev yaparken, Slovak Coach ve FIVB Coach Eğitmeni Peter Kalny ise yardımcılığını yapıyor.

Kursun resmi açılışında birer konuşma yapan Azerbaycan Olimpiyat Komitesi 2.nci Başkanı Cengiz Hüseyinzade ve Azerbaycan Voleybol Federasyonu 2.nci Başkanı Faik Garayev; kursa gösterilen ulusal ve uluslararası ilgiden çok memnun olduklarını ve bu tip kurs ve seminerleri önümüzdeki yıllarda da Azerbaycan’da organize etme politikalarını sürdüreceklerini söylediler.

Azerbaycan ve Rusya Milli takımlarında daha önce yer almış voleybolcular; Inessa Korkmaz, Alla Hasanova, Oksana Mamadyarova’da kursta yer alırlarken; kurs 9 bayan katılımcı ile FIVB’nin bayan coach’ların sayısının arttırılması hedefleri çerçevesinde son yılların en yüksek bayan Coach katılımı seviyesini de yakaladı.

20 Haziran-2 Temmuz 2016 tarihleri arasında organize edilen kursun sonunda yapılacak teorik ve pratik sınavlar neticesinde başarılı olan Coach’lar FIVB II.nci seviye sertifika almaya hak kazanacaklar.

İlgili Haberler

Yaşlılar için Oturarak Voleybol Ligi geliyor

admin

Sporun Renkleri’nin konuğu Neslihan Demir Güler

admin

Bursa BŞ’lilerden öğrencilere tavsiyeler!.

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası