Voleybol Plus

Fikret Orman: Kısıtlı bütçeyle devam edeceğiz

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, amatör branşlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı:

“Beşiktaş Kulübü, amatör branşlara futbol harici 40-50 milyon TL harcıyor. Bu parayı kaynakları olmadığı için faize alıyor. 1 sene sonra 60 oluyor. Bir sene sonra 60+50 oluyor ve artıyor. Beşiktaş’ın genetiği olan sporlar var. O sporlarla devam ediyoruz. Onlar artık oturdu. Diğerlerinde durum öyle değil. Faizlerle döndürmeye çalışıyoruz. 55 milyon TL’lik bir tasarruf tedbirimiz var. Daha da daralacağız. Ya bu şubeleri bu sene çekeceğiz ya yerli oyuncularla oynayacağız, ya da kısıtlı bütçeyle devam edeceğiz. Bugün karar verip ona göre hareket edeceğiz. Her gün öleceğimize bir kere ölmeye hazırım.

Bizim kaynaklarımız bu faizlere yetmiyor. Genel kurulumuz ve taraftarlarımız borcun nasıl aşağı çekileceğini soruyor. Tesisler yapıyoruz, transfeler yapıyoruz. Bütün bunlara gücümüz yetmiyor. Taraftara şirin gözükmek için bir şey yapacaksak 2012’de neden aday olduk? Yanan evin içerisine neden girdik? Ne sıkıntılar çekerek geldik? Bize yakışan doğruyu yapmaktır.

Bayan voleybolda VakıfBank ciddi yatırımlar yapıyor. Erkek voleybolda Ziraat Bankası ve Halkbank yatırım yapıyor. Bizim öyle bir kaynağımız yok. Rekabete girdiğimizde o işin içerisinden çıkamıyoruz. Bu bütün takımlar için geçerli. Bundan 5 sene evvel Türkiye’nin en borçlu takımı Beşiktaş’tı. İyi yönetmemiz lazım.”

İlgili Haberler

Sloetjes: 9 gündür kesintisiz antrenman ve maç yapıyoruz

admin

Tek namağlup Eczacıbaşı VitrA

admin

Esra Eren, Yeşilyurt ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası