Voleybol Plus

Erciyes, Avrupa Kar Voleybol Şampiyonası’na 2. kez evsahipliği yapacak

Erciyes Kayak Merkezi, ‘Kar Voleybolu’ turnuvasına tekrar ev sahipliği yapacak. Uluslararası profesyonel sporcuların mücadelesine sahne olacak Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) 2018 Kar Voleybolu Avrupa Kupası Türkiye’nin en yüksek zirvelerinden biri olan Erciyes Dağında start alacak.

Dünyada ilk olarak 2008den itibaren oynanmaya başlanan ‘Kar Voleybolu’, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk defa 2015 yılından itibaren ulusal ve Uluslararası kategoriye alındı. Dünya’da bu yıl üçüncüsü düzenlenecek 2018 Avrupa Kar Voleybolu Kupası, 12-14 Ocak 2018 tarihlerinde Türkiye’de ikinci kez yine Erciyes Kayak Merkezinde gerçekleştirilecek. Dünya standartlarındaki tesisleri ve pistleriyle ‘Global Kış Sporları Merkezi’ konumuna gelen Erciyes, Uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapıp, dünyadaki kayak merkezleri arasında popülaritesini artırmaya devam ediyor. Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Avrupa Kar Voleybolu Kupası etkinliğini, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Kayseri Erciyes A.Ş. iş birliği ile yürütülecek. Avrupa Kar Voleybolu Turnuvası, sporun yanı sıra ekstra eğlenceler ve şovlarla renklenirken, gelen misafirler için keyifli bir hafta sonu aktivitesine de dönüşecek. Erciyes’e gelecek olan yerli yabancı oyuncular ve ziyaretçiler, Kayseri’nin mahalli lezzetleriyle de Türk mutfağının tadını çıkarma fırsatı bulacaklar.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes’i sportif ve sosyal faaliyetlerle sürekli gündemde tutmaya çalıştıklarını belirterek, ”Ülke olarak sahip çıktığımız, Kar Voleybolu Avrupa Kupası’nı 2017 yılında ilk defa Erciyes’te gerçekleştirmiştik. Kupayı geçen kış sezonunda başarılı bir şekilde tamamladık. Elde ettiğimiz bu organizasyonel başarı otoriterler tarafından tam not aldı ve ülke çapında çok dikkat çekici ve yenilikçi bir organizasyon oldu. Avrupa spor camiası tarafından da yakından takip edilen turnuva, gözleri Erciyes Kış Sporları Merkezine çevirdi. Dünyada üçüncüsü düzenlenecek olan müsabakaların Türkiye’de de ikinci kez federasyon tarafından yine Erciyes’e verilmesi bizi onurlandırdı. Netice itibari ile kış sporları merkezi olarak karla yapılabilecek tüm aktiviteleri dağımızda yapmaya gayret ediyoruz. Ülkemize ve Erciyes’e yeni bir spor dalı daha kazandırmış olduk. Kış sporlarının gelişmesi adına güzel şeyler yapıyoruz. Bizim hedefimiz bu işleri sadece bir kere yapıp bırakmak değil, Erciyes’te bu faaliyetleri sürekli hale getirip gelenekselleştirmek ve Erciyes’i Uluslararası ölçekte global bir marka yapmak” dedi.

İlgili Haberler

Zehra Güneş’in 25. yaşı kutlandı

admin

Bahar Toksoy: Önümüzdeki sene çok daha güçlü adımlarla şampiyonluğa yürüyeceğiz

admin

Imoco’dan Santarelli – Fenerbahçe iddiasına yanıt

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası