Voleybol Plus

Eda, Simge, Kübra, Meliha ve Guidetti röportajları

2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Polonya’yı 3-1 mağlup ederek finale kalan Filenin Sultanları’ndan Eda Erdem Dündar, Simge Aköz, Kübra Akman, Meliha İsmailoğlu ve baş antrenörümüz Giovanni Guidetti; maç hakkındaki duygularını dile getirdi.

Baş antrenörümüz Giovanni Guidetti, seyircinin önemine dikkat çekerken: “Öncelikle Ankaralılara teşekkür ederim. Bu atmosfer bize çok yardımcı oluyor. Buradaki 12 bin kişi bizim için çok önemli. Bence takımımız son iki maçta çok iyi voleybol oynadı. Çok iyi servis attık, manşette blokta da konsantreydik. Bugün biz 14 blok yaptık, Polonya ise 6. Bu beni çok mutlu ediyor. Biz takım olarak oynuyoruz. Bizde 30 sayı alan bir oyuncu yok ama iyi bir takımız. Herkes iyi oynadığında biz de Ankara da çok mutlu oluyor. Yarın çok zorlu bir final olacak. Sırbistan gerçekten çok güçlü bir takım. Dünya ve Avrupa şampiyonu oldular, olimpiyatta ikinci sırada yer aldılar. Güçlü olduklarını biliyoruz ama Ankara’da her zaman şansımız var” ifadelerini kullandı.

Milli takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, “Şu an hislerimi gerçekten anlatamam. Tüylerim diken diken. Gurur duyuyorum. Çünkü biz Filenin Sultanları olarak, 16 seneden sonra yeniden finaldeyiz. Bu sadece finalde olmak değil. Bu aslında Türk kadınının gücünü gösteren bir başarı aslında. İnanılmaz mutlu ve gururluyuz. Hala rüyada mıyım diye kendime sorup duruyorum. Müthiş bir başarı bence. Türkiye’nin, biz kadınların, Filenin Sultanları’nın, voleybolun böyle bir başarıya ihtiyacı vardı zaten. Biz bunu başardığımız için çok gururluyuz. Vallahi çok güzel oynadık. 3. set bir geriye düştük. Konsantrasyonumuzu kaybettik ama 4. sette 6-2 geride olsak da, dedik ki “Biz bu maçı bırakmıyoruz. Ne yapıyoruz biz? Kötü oynuyoruz, iyi oynamamız lazım.” Kritik topları öldürmeyi başardık. Yerinde blok ve defans organizasyonunu kurunca rakip de artık bıraktı diyebilirim. Çok mutlu ve gururluyuz. Avrupa’nın en iyi ilk iki takımı arasındayız. Bence hak eden kazandı. Biz hak ediyorduk bunu. Şu an bir madalyanın garanti olmasının verdiği mutluluk tarif edilemez” sözleriyle duygularını paylaştı.

2003’teki Avrupa Şampiyonası finalinde eksik kalan altın madalyayı tamamlama niyetini dile getiren Simge Aköz, “16 yıl sonra ablalarımızın olduğu yerdeyiz. Onların yapamadıklarını finalde yapmak istiyoruz. Tek amacımız final oynayabilmekti. İnanılmaz güzel bir destek var. Ekran başında yer alanlar, iyi dileklerini iletenler, mesaj gönderenlere de çok teşekkür ediyorum. Umarım bu ilgi finalde de devam eder. Polonya çok iyi bir rakipti, çok iyi mücadele ettiler. Ama biz bir set kaybetsek de geri dönmeyi bildik. Son iki maçta girişimiz çok agresifti. Seyircimizle bütün olduğumuzda büyük bir baskı kuruyoruz. Finalde ne olacağı belli olmaz. Bu baskıyı yükü kaldırabilen şampiyon olacak.” dedi.

Milli takımımızın smaçörlerinden Meliha İsmailoğlu: “Öncelikle Ankaralılara teşekkür ederim. Bu atmosfer bize çok yardımcı oluyor. Buradaki 12 bin kişi bizim için çok önemli. Bence takımımız son iki maçta çok iyi voleybol oynadı. Çok iyi servis attık, manşette blokta da konsantreydik. Bugün biz 14 blok yaptık, Polonya ise 6. Bu beni çok mutlu ediyor. Biz takım olarak oynuyoruz. Bizde 30 sayı alan bir oyuncu yok ama iyi bir takımız. Herkes iyi oynadığında biz de Ankara da çok mutlu oluyor. Yarın çok zorlu bir final olacak. Sırbistan gerçekten çok güçlü bir takım. Dünya ve Avrupa şampiyonu oldular, olimpiyatta ikinci sırada yer aldılar. Güçlü olduklarını biliyoruz ama Ankara’da her zaman şansımız var. “ diyerek duygularını dile getirdi.

Orta oyuncularımızdan Kübra Akman maç hakkında görüşlerini şu sözlerle anlattı: “Gerçekten çok mutluyuz. Biz bu turnuvaya başladığımızdan beri hep maç maç gittik. Bugün çok iyi oynadık. Yarın da şampiyon oluruz ya da olamayız bilmiyorum ama bu atmosferi hiçbir yerde bulamayız bir daha. Bugün yendiğimiz için çok mutluyuz ama umarım yarın da kupayı kendi evimizde kazanırız ve İstiklal Marşımızı okumak nasip olur diyelim. 

Yarın tabii ki daha iyi hazırlanacağız. Sonuçta grup maçları gibi olmayacak yarın. Biz en iyi oyunumuzu sergilemeye çalışacağız. Umarım kazanırız.”

Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonası final maçında yarın saat 19.30’da Sırbistan’la karşı karşıya gelecek. Mücadele TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

İlgili Haberler

Türkiye 1-3 Slovenya

admin

EuroVolley’de Son 16 Turu’nun Medya Günü Yapıldı

admin

Küçük Erkek Milliler finalde

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası