Voleybol Plus

Eda Erdem Dündar: İyi başlarsak iyi devam edeceğimize inanıyorum

Ay-yıldızlı ekibin kaptanı Eda Erdem Dündar şampiyonanın en zor grubunda yer aldıklarını ama gruptan çıkmak için mücadele edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

“İlk hedefimiz ilk gruptan çıkmak. Bizim grubumuz Dünya Şampiyonası’ndaki en zorlu grup. Çok güçlü rakiplerimiz var. Sonrasında ikinci gruptan çıkmak istiyoruz. Basamak basamak gideceğiz, çok zorlu geçecek. İnsanların beklentileri çok fazla. Bunun farkındayız. Verimli bir yaz sezonu geçirdik. Voleybol seyircisini de şaşırtarak Uluslar Ligi’nde gümüş madalya aldık. Bu yüzden Dünya Şampiyonası’nda aynı performansı bekleyeceklerdir. Bizler de aynı performansı devam ettirmek istiyoruz. İyi başlarsak iyi devam edeceğimize inanıyorum. Şansımız çok yüksek. Gruptan çıkıp madalya da alabiliriz, aynı zamanda gruptan çıkamayıp eve de dönebiliriz. Zorlu geçecek ama inancımız var. Buna hazırız.”

Voleybolda çok yetenekli bir jenerasyonun geldiğini vurgulayan Eda, “Takım çok genç. Enerjileri çok yüksek ve çok yetenekliler. Türk voleybolu güzel bir jenerasyona sahip. Takımın en tecrübelisiyim. Ben bıraktıktan sonra benden sonraki jenerasyon da çok başarılı olacak diye düşünüyorum. Gençler gümbür gümbür geliyor.” diye konuştu.

Takım olarak birlikte nasıl vakit geçirdiklerini anlatan tecrübeli oyuncu, “Rakipleri konuşuyoruz. Çin, İtalya, Bulgaristan, Kanada tanıdığımız takımlar. Bütün takımlarla karşılaştık. Rakipleri çok iyi biliyoruz. Altı saat fark olacak. Değişik bir iklim ve kültüre gidiyoruz. Farklı bir 30 gün geçireceğiz. Bunun yanında yapabileceklerimizi, daha iyi yapacaklarımızı konuşarak birbirimizi motive etmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonada Türkiye’nin yer aldığı B Grubu’nda Bulgaristan, Kanada, Çin, Küba ve İtalya bulunuyor.

İlgili Haberler

Dünya Şampiyonası’nda ilk turun ardından

admin

U20 Erkek Milleri 5 sette kayıp

admin

Akif Üstündağ: Melissa Vargas, 31 Mayıs’ta Milli forrmayı giyecek

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası