Voleybol Plus

Eczacıbaşı 50 yaşında!

1966 yılında temelleri atılan Eczacıbaşı Spor Kulübü, kuruluşunun 50. yılını özel bir geceyle kutladı. Four Seasons Hotel İstanbul’da düzenlenen gecede, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün kurulduğu yıldan bu yana kadrosunda yer alan sporcular, teknik ve idari yöneticiler ile spor camiasının önde gelen isimleri bir araya geldi.

Sunuculuğunu Banu Yelkovan ile Bağış Erten’in yaptığı, Burcu Hakyemez Dal’ın da salon içindeki röportajlarıyla renk kattığı gecede, davetlileri geçmişe götüren ve anıları tazeleyen videolar büyük ilgi çekerken, o dönemlere şahitlik eden konukların, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 50 yıllık serüveninden aktardıkları ilginç anılar da zaman zaman duygulu zaman zaman da neşeli anlar yaşattı.

Gecede, Banu Yelkovan ile Bağış Erten’in sorularını yanıtlayan Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, sadece takım olarak değil yarattığı takım ruhuyla da Eczacıbaşı’nın tüm dünyaya kendisini kanıtladığını belirterek, “Bu akşamı, 50 yılın bir tortusu olarak görüyorum ve bu atmosferi yaşayabilmek, şampiyon olmaktan daha çok gururlandırıyor” dedi.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da, 50 yıl önceki heyecan ve coşkuyu hala taşıdığını ifade ederek, “Özellikle de kadın voleybolunda sağlanan ulusal ve uluslararası ileri başarıların, kadınların toplumsal varlıklarının güçlendirilmesine katkıda bulunduğunu gördükçe, spor girişimlerimizi destekleme kararlılığımız pekişiyor” diye konuştu.

Geceye katılan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil de, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Türk voleyboluna katkıları için teşekkür ederek, Bülent Eczacıbaşı ve Faruk Eczacıbaşı’na birer plaket verdi.

Gecede ayrıca Eczacıbaşı Topluluğu’nun kadınların çalışma yaşamına katılımına verdiği önemi ve desteği vurgulamak amacıyla hazırladığı “O Kadın Benim” filmi de ilk kez gösterildi.

Gecenin sonunda tüm konuklara, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 50. yılına özel hazırlanan “Haydi Kızlar!” adlı kitap hediye edilirken, Kulüp tarihinde emeği geçen yönetici, oyuncu ve idari kadrolara da isimlerine özel hazırlanan plaketleri verildi.

https://youtu.be/06V9Qjg81jw

İlgili Haberler

Fromm-Brinker çifti dünyaevine girdi

admin

Alper Erdoğuş’a sürpriz kutlama

admin

Ziraat’e bir darbe de Afyon’dan

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası