Voleybol Plus

Dünya Şampiyonu Eroğlu Halkbank’ı seçti

Erkek ve kız altyapı yatırımları ile de Türkiye’nin voleybolda en güçlü voleybol yapılarından Halkbank, bu yönüyle de büyük ilgi görüyor.

Kız ve erkek altyapılarında yüzlerce çocuğa eğitim veren Halkbank’ı tercih edenlerden biri de dünya ve Avrupa Şampiyonu milli güreşçimiz Şedef Eroğlu oldu.

11 yaşındaki kızı İrem’i Halkbank altyapısında veren Eroğlu, 10 yaşındaki diğer kızı İnci’yi dönümüzdeki yıl yine Halkbank’a teslim edeceğini söyledi. Voleybolun güzel; sağlıklı bireyler yetişrmek için ideal bir spor olduğunu dile getiren Şeref Eroğlu, “Spor kültürü ülkemizde bir eksiklik. Kızlarımızın her alanda olması, kendilerine duydukları güvenin artaması için sporun kazanımları çok önemli. Eğitim olmazsa olmaz ama okul her şey değil. Okulun yanında spor da olmalı. Bu anlayışı destekliyoruz.”

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Halkbank’ın her zaman bir adım önde olduğunu belirten şampiyon güreşçi sözlerini şöyle tamamladı:

“İrem ve birlikte voleybol oynayan çocuklar, iyi birer voleybolcu olamasalar bile spor kültürü içinde yoğrulacaklar. İleride, voleybolsever anneler olarak kendi çocuklarını yetiştirecekler. Kızımın iyi bir voleybol eğitimi ve spor kültürü alarak her geçen gün nasıl geliştiğini memnuniyetle görüyorum. Benim kızım ve diğer çocuklara bu imkanları sağlayan Halkbank Spor kulübü’ne, Başkan Selahattin Süleymanoğlu’nun şahsında şükranlarımı sunuyorum.”

İlgili Haberler

Eczacıbaşı VitrA’nın kardeş sporcuları

admin

Meryem Boz: ‘Mücadele bitmez’

admin

FIVB’nin Kazakistan’daki antrenör ve oyuncu klinikleri devam ediyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası