Voleybol Plus

Daniela Alvarez: Plaj voleybolu hakkında hiçbir fikrim yoktu

Antalya’nın ev sahipliği yaptığı CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde bronz madalya kazanan İspanya takımının henüz 17 yaşında olmasına rağmen birçok başarıya imza atan ismi Daniel Alvarez ile bir araya geldik.

Avrupa ve Dünya şampiyonalarında şu ana kadar 5 kez bronz madalyanın sahibi olan İspanya’nın yükselen yıldızın partnerliğini ise; 20 yaşındaki Maria Belen Carro Marquez de Acuna yapıyor.

Uzun yıllardır alt yaş gruplarında birlikte boy gösteren Genç İspanyollar, 2 kez U22 Avrupa, 1 kez de U21 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.

“Plaj voleybolu hakkında hiçbir fikrim yoktu”

17 yaşındaki genç yıldız, 3 yıl içinde elde ettiği başarılar ve gelişim ile beraber daha önce hiç plaj voleybolu oynamamış genç bir kızdan, 1,90 m boyunda uluslararası arena yarışan ve olimpiyat madalyası için mücadele eden bir oyuncu haline dönüştü.

Voleybola başlamadan önce yaklaşık 11 yıl tenis sporu ile uğraştım. İspanya Ligi’nde şampiyonluk yaşamış bir arkadaşım bana voleybol oynamam gerektiğini söyledi, ben de daha sonra voleybola geçiş yaptım. 2015 yılında da ilk kez İspanya’nın plaj voleybolu milli takımı kampına davet edildim. Kampa katılmadan önce sadece 3 ay salonda voleybol oynamıştım ve açıkçası plaj voleybolu hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu.

Plaj voleybolunda ilk uluslararası deneyimimi 2018 yılında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda yaşadım ve olimpiyat oyunlarını 5. sırada tamamladık. Kariyer başlangıcı olarak iyi bir sonuç değildi ama bu sonuç daha çok çalışmamız için bize ilham oldu.

“Hayatımın en önemli deneyimlerimden biriydi. Madalya kazanamadığımız için üzgündüm çünkü yarı finalde 3 ay önce U19 Dünya Şampiyonası’nda karşılaştığımız ve mağlup ettiğimiz Birleşik Devletlere bu kez kaybetmiştik. Bu yüzden çok üzülmüştüm ama olimpiyatlarda yeniden yer alıp, madalya kazanmak hala en büyük hedeflerimden bir tanesi.”

“Belen kardeşim gibi oldu”

Belen ile yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyor, seyahat ediyor ve voleybol oynuyoruz. Artık benim kardeşim gibi oldu. Maalesef, Antalya’daki turnuva birlikte katıldığımız son turnuva oldu. Daha iyi bir sonuçla bitirmek istiyorduk ama yine bronz madalya kazandığımız için mutluyum.

 

İlgili Haberler

Melis Durul’la ‘Voleybol Quiz’

admin

Nuran İnce ile ‘Voleybol Quiz’

admin

Ferhat Akbaş: Türkiye’de rekabet tavan yaptı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası