Voleybol Plus

Müge Ocakçı: Final hedefi olan bir takımda oynamak isterim

Geçen sezona Salihli Bld. ile başlayan ve daha sonra devre arasında transfer olduğu Küçükyalı Yelken ile yarı final oynama başarısı gösteren Müge Ocakçı röportaj bölümümüzün konuğu oldu. Aynı zamanda plaj voleybolu da oynayana başarılı liberonun sitemize özel söyledikleri şu şekilde:

1-Müge Ocakçı’yı kısaca tanıyabilir miyiz?
6-7 yaşlarında Eczacıbaşı Kulübü’nde voleybola başladım. Sonrasında FMV Işık Spor, Koç Spor Kulübü, Kocaeli Kağıtspor Belediyesi, İzmir Rota Koleji, Çanakkale Belediyespor, Bartın Polisgücü, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Yeşilyurt Spor Kulübü, Bursaspor Kulübü, Balıkesir DSİ ,Salihli Belediyesi ve Küçükyalı Yelken Spor’da oynadım.
Sezon içi ve yaz sezonunda da bireysel antrenmanlarımı yapmaktan keyif alan bir sporcuyum .Yazları plaj voleybolu da oynamaktayım ayrıca Plaj Milli Takımı’nda da oynadım. Genel olarak gelen sorulardan biri de, ‘Müge hiç yorulmuyor musun bıkmıyor musun?’ Hayır tam tersine yaptığım işten zevk alıyorum ve beyin olarak vücut olarak hep çalışmak istiyorum,çalışmadığım zaman asıl kendimi yorgun hissediyorum:)) Bir çok sporcuya da küçüğünden, büyüğüne örnek olduğumu görüyorum, bu da beni çok mutlu ediyor.

2-Geçen sezonla başlayalım. Salihli Bld. ile başladın ve daha sonra da Küçükyalı Yelken’le yarı finale kadar gittiniz? Geçen sezonla ilgili neler söylemek istersin?
Geçen sezon Salihli Belediye’de maddi sıkıntılardan dolayı ayrılıklar yaşandı. Küçükyalı Yelken’e transfer olduğumda ise özellikle takımın İstanbul’da olması, 13 yıl sonra ailemin yanında olma avantajını sağladı 🙂 Küçükyalı’da güzel bir çıkış yakaladık ve önemli galibiyetleri alarak yarı finale kadar gelmiştik, gönül isterdi ki finale gidelim ama olmadı.

3-Bu sezon transfer adına diğer yıllara oranla daha durağan geçiyor. Bu konu hakkında neler söylemek istersin?
Zamanında kulüplerin doğru seçimleri olmadı, yanlış tercihler yapıldı ve bu durum maddi kayıplara neden oldu. Şimdi durağan geçmesinin sebebinin de biraz geçmiş yıllara dayalı olduğunu düşünüyorum. Şimdi de Türkiye’de bir ekonomik kriz var ve haliyle bu kulüpleri etkiler durumda. Bu nedenle durağan geçmesine çok da şaşırmamak lazım.

4-Gelecekteki hedeflerin neler?
Bugüne kadar oynadığım birçok takımda edindiğim tecrübeyle, yurt içinde final hedefi olan, yurtdışında da tecrübemi yansıtıp başarılı olabileceğim bir takımda oynamak.

5-1.Ligde yabancı sayısı 2. Bir Türk oyuncu olarak bu kuralı nasıl buluyorsun? Mesela sayı yeterli mi yoksa çoğaltılmalı?
Türkiye Voleybolu, Avrupa’da çok iyi yerde. Bu nedenle gelecek olan yabancının sayısı değil, bize ne kattığı ya da bizden ne öğrendiği önemli. Ben tam aksine Türk sporcularının yurtdışında olmayı hak ettiğini düşünüyorum.

6-Beğendiğin, örnek aldığın veya izlemekten keyif aldığın liberolar var mı?
Brezilya‘nın liberosu Fabiana Alvim. Çünkü oyun içinde ekstra top kurtarmaları, takımı ateşlemesi, savaşçı ruhuna sahip olması, birçok başarı elde etmesi, onu örnek almamın başlıca nedenleri.

7-Oynamaktan en fazla keyif aldığın isimler kimler?
Aliona Martiniuc ,Jana Kulan, Vesna Citakovic, Deniz Hakyemez, Elena Litevchenko, Bahar Toksoy Guidetti

8-Aynı zamanda plaj voleybolu da oynuyorsun. Yaz bölümü nasıl geçti senin adına?
Geçtiğimiz yaz sezonunda Plaj Milli Takımı’ndaydım ve oldukça yoğun bir çalışma içersindeydim. En sevdiğim yoğun tempo içinde olmak biliyorsunuz ki 🙂 Bu yaz plajda çok fazla turnuva olmadı. Keşke daha fazla destek gelse bu konuda, daha fazla turnuvalar oynayabilsek. Birçok şehirde de beni destekleyen insanlar keşke turnuvalar bizim şehrimizde de olsa, sizleri izleme şansımız olsa diyenler de oluyor. Plaj turnuvalarına halkın ilgisi de çok güzel. Ayrıca plajda oynamak yeni sezona çok daha iyi hazırlanmamıza yardımcı oluyor. Kondisyon, çabukluk açısından önemli, ayrıca bir nevi toptan uzak kalmamış oluyoruz, benim gibi çalışmayı seven sporcular mutlaka vardır. Eminim ki onlar da aynı düşüncededir.

İlgili Haberler

Alper Erdoğuş: Önce play-off sonra Avrupa Kupası

admin

Elif Yaren Akdoğu ile Voleybol Quiz

admin

Beyza Arıcı: Yeni takım arkadaşlarımızı istekli, mücadeleci, büyük bir aile bekliyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası