Voleybol Plus

Bursa BŞ’nin altyapısına bir destek de Nova’dan

Alt yapılardaki sporcularının daha iyi eğitim almalarını sağlamak ve tam donanımlı sporcular ortaya çıkarmak için önemli anlaşmalar yapan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Nova Eğitim kurumları ile de Voleybol Akademisi’nin temellerini attı.

Voleybolda Sultanlar Ligi’nde 4 sezondur başarılı bir performans sergileyen,Bursa Büyükşehir Belediyespor, altyapısını daha da güçlendirecek bir hamleye imza attı. Yerel liglerde başarıyla mücadele eden, Türkiye şampiyonalarında da kupalar kaldıran Bursa temsilcisi , okul kulüp işbirliğinde de güçlenmek adına Nova Okulları ile protokol imzaladı. A takımın başarılarının yanı sıra alt yapısıyla da parmak ısırtan yeşil beyazlılar Türkiye ve uluslararası arenada adından daha fazla söz ettirmek adına önemli bir projeyi daha hayata geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Tesisleri’nde törenle Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile Nova Okulları arasında protokol imzalandı. Okul-kulüp işbirliğinin en güzel adımlarından birini daha Nova Okulları ile attıklarını belirten Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık, ” Lise çağındaki sporcularımız için Nova Eğitim kurumları ile önemli bir protokol imzaladık, Başkanımız Recep Altepe’nin desteği ile daha çok çocuğa ulaşabilmek ve ulaştığımız çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarıı sağlamak adına da Bova okulları ile önemli bir anlaşma yaptık. Yaptığımız bu anlaşma Bursamıza ve Voleybol branşımıza önemli başarılar getirecektir ” diye konuştu.

Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal bu anlaşmanın kendileri adına mutluluk verdiğini ifade ederken okul müdürü Sami Topsakal ise eğitimi bir bütün olarak gördüklerini ve eğitimin bir kolu olan Spor’da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile partner olmak önemli bir durum. Bizler bundan sonra Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularını eğitiminde katkı koymaya çalışacağız. Bize güvenen yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz ve bu anlaşmaların devamını getirmek istediklerini belirtti.

VOLEYBOL AKADEMİSİNİN TEMELLERİ ATILDI

“Başkanımız Recep Altepe’nin de dediği gibi Bursa’nın bir spor kenti olması bu vizyonun ortaya çıkmasında çocukların sadece spor yapması değil onların kültürel anlamda da ulaşabilecekleri eğitim alanında da ulaşabilecekleri en üst seviyelere çıkarmak istiyoruz” diyen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Koordinatörü Ersin Yılmaz Voleybol Akademinin müjdesini veren Yılmaz şöyle devam etti. “Önümüzdeki günlerde Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım olmak üzere üç merkez ilçemizde birer Voleybol Akedemi’si kuracağız. Nova okulları ile yapmış olduğumuz bu protokolle de Voleybol Akademi’nin temellerini atmış olduk. Voleybol Akademisinde hedefimiz çocuklarımızın daha iyi eğitim alıp akademik kariyer yapmalarını sağlamak. Bizim için bu önemli. Teknik alt yapımız hazır. Üç merkez ilçemizde Voleybol Akademisi Spor Okullarımızı açacağız, çocuklarına spor yaptırmak isteyen aileleri davet ediyoruz.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Genç Takım Kaptanı Yaren Hatipoğlu ise akademik kariyere önem veren sporcular olarak yapılan bu anlaşmanın genç sporcular için çok önemli olduğunu ifade ederek hem kulüp hem de okul yönetimine teşekkür etti.

İlgili Haberler

Genç voleybol eğitmeninin çığlığı ses getirdi, 1.5 yıldır taciz eden erkek gözaltına alındı

admin

Balkan Voleybol Birliği Değerlendirme Toplantısı İstanbul’da yapıldı

admin

Sorgun Bld., Cepeda’yı açıkladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası