Voleybol Plus

Bilge Sancar, TVF İstanbul Bürosu’nda göreve başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) İstanbul Bürosu Bilge Sancar’ı bünyesine kattı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu Sancar, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi’nde Medya ve İletişim görevlisi olarak başladı.

Spora olan ilgisini 11 yıl lisanslı basketbol oynayarak sürdüren Sancar, üniversite yıllarında ise spor muhabiri olarak sahalara inmeye başladı. Sancar 2016-2020 yılları arasında çalıştığı okulun gazetesi Görünüm’de pek çok spor müsabakasını kaleme alırken, spor camiasının önde gelen isimleriyle çeşitli söyleşilere imza attı.

Sancar, CEV Şampiyonlar Ligi, FIBA Kıta Elemeleri, 3. CMAS – TSSF Kaş Başka Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve TSSF Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası gibi dünyanın ilgiyle izlediği spor organizasyonlarında görev aldı. Geçtiğimiz yıl yine TVF bünyesinde Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi’nde staj yapan Sancar, Milletler Ligi, CEV Avrupa Şampiyonası gibi etkinliklerde federasyona katkı sağladı.

Ortaokul ve lise yıllarında farklı okul ve kulüp basketbol takımlarında oynayan Sancar; 2015-2020’de Ankara Üniversitesi Basketbol Takımı’nda oynadı. 2017-2018 güz döneminde Erasmus programı kapsamında İspanya’nın Santander kentinde eğitim gören Sancar, burada bulunduğu süreçte de Ventanas Arsan Astillero Takımı’yla antrenmanlara çıktı. Sancar basketbolun yanı sıra lisansı olarak hentbol, voleybol ve korfbol gibi takım sporlarıyla ilgilendi. Bir dönem yardımcı basketbol antrenörlüğü yapan Bilge Sancar halen Spor Yönetimi önlisans programında eğitimine devam etmektedir.

İlgili Haberler

Galatasaray Voleybol Takımları, Kalamış’ta bir araya geldi

admin

Galatasaray, Paidar Demir’i andı

admin

Balkan Voleybol Birliği Teknik Komisyon Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası