Voleybol Plus

Atatürk Spor Kulübü’nden büyük başarı

Çerkezköy’ü voleybol branşında başarı ile temsil eden ve çok sayıda sporcu yetiştiren Atatürk Spor Kulübü, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.
İlçenin tek voleybol takımı olan Atatürk Spor Kulübü 2022-2023 sezonunda katılmış olduğu Bölgesel lig maçlarını (2. Lig terfi maçları) kayıpsız tamamladı. Takım, Türkiye Voleybol Erkekler 2. Ligine yükseldi.

12 yıllık geçmişinde ikinci kez profesyonel ligde mücadele etme hakkı kazanan Çerkezköy’ün tek voleybol takımı olan Atatürk Spor Kulübü, ilçenin gençlerinin önüne güzel bir hedef koyarak onlara öncü olmaya devam ediyor.

GENÇLER YARI FİNALLERE KATILACAK

Kulüpten alınan bilgiye göre; 2022-2023 sezonuna çok yoğun bir çalışma ile başlayan kulüp, erkekler kategorisinde ilde yapılan 5 kategorinin 4’de birincilik, birinde üçüncülük elde etmesi büyük takdir gördü. Yıldızlar kategorisinde averaj ile yarı finali kaçırılması takımı üzse de, gençler kategorisinde Kocaeli’ndeki ilk grubu geçerek yarı finale yükselmesi kulüpte sevinçle karşılandı.  Gençler, 11-14 Mayıs 2023 tarihinde Sakarya’da yapılacak yarı finallere katılacak.

Tüm sporcularını tebrik eden kulüp antrenörü Metin Demirbağ, “Kulüp olarak çok zor zamanlar geçirdik. Son zamanlarda bizlere velilerimizden ve onların vasıtası ile bizlere destek olan sponsorlarımızdan çok büyük destek gördük, bu destek bizleri fazlasıyla memnun etti. Takım olarak şimdi bu ilçeye büyük bir lig kazandırdık. Çerkezköy Belediyesi Kadın Basketbol takımı gibi bizde profesyonel bir ligde ilçemizin gençlerine bir farklı ışık, bir farklı hayata bakış acısı kazandırarak ilçeye hizmet etmeye devam edeceğiz. 45 binin üzerinde öğrenci potansiyeli olan bu ilçeye spor alanında  destek olmak bizim için çok değerli bu değeri tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile beraber yapmak arzusu içerisindeyiz. Bizleri eğitimin bir paydaşı olarak görüp beraber bu gençleri yetiştirme yönünde yapılacak olan çalışmalara hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz. Unutulmamalı eksik kalan değerler başka istenmeyen değersiz şeylerle dolabilir işte o zaman bunu düzeltilmesi ne eğitim nede başka yollarla istenilen sonuçlara ulaşamamamıza neden olabilir. 2. lig profesyonel bir lig olduğundan kulübümüzün bu alanda mutlaka desteğe ihtiyacı olacaktır. Bizlere destek olmak isteyen tüm sporseverleri kulübümüze bekliyoruz.” dedi.

“DESTEKLERİ BEKLİYORUZ”

Önümüzdeki yılın yapılanmasını Mayıs ayı itibariyle yapmaya başlayacaklarını söyleyen kulüp yetkilileri, “Tüm kamu kurum ve kuruluşları kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü’yü ve Belediye Başkanımız Sayın Vahap Akay’ı ÇTSO Başkanı Sayın Ahmet Çetin’i ve diğer çok değerli STK başkanlarımızı ziyaret ederek kendilerine gerekli bilgilendirmeleri yapacağız ve desteklerini isteyeceğiz. Bu takım artık Tekirdağ’ın takım artık Çerkezköy’ün takımı oldu. Bizler derdimizi anlatacağız bizim derdimiz eğer sizlerin de derdi ise beraber bu hareket edip bu Gençlere destek olmaya devam edeceğiz. Çerkezköy’ün geleceği için biz buradayız çalışmaya hazırız. Destekleri bekliyoruz” denildi.

İlgili Haberler

TVF Kadınlar 1. Ligi’nde 7. Hafta sona erdi

admin

Göztepe’nin konuğu İBB

admin

3 AS Sigorta AŞ, Çanakkale Bld. sponsorluğundan çekiliyor iddiası

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası