Voleybol Plus

Alper Erdoğuş; Genç potansiyeli ve hedefi olan bir takımız

Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 1. Ligi ekiplerinden Sarıyer Belediyespor’un Baş Antrenörü Alper Erdoğuş, üst üste alınan galibiyetlerle ligde liderliğe yükselen takımın performansını değerlendirdi.

“GENÇ, POTANSİYELİ VE HEDEFİ OLAN SPORCULARDAN OLUŞAN BİR TAKIMIZ”

Takımdaki başarının temel kaynağında hedefleri ve performansı yüksek genç sporcuların olduğundan bahseden Sarıyer Belediyespor Baş Antrenörü Alper Erdoğuş; “Bu yıl kulüp olarak yeni bir yapılanma sürecine girdik. Kulübümüzü genç oyuncuların üst düzeyde antrenman yaparak gelişecekleri, potansiyellerine ve hedeflerine ulaşacakları bir yer haline getirmek istiyoruz. Altyapıdan A takıma doğru yükselen bir yapılanma içerisinde kulüp hedeflerini geliştirmek istiyoruz. Bu yolda yönetimimizin ve belediye başkanımızın desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz. Bu amaçla 2018-2019 sezonunda ilk adım olarak A Takımımıza genç, potansiyelli ve hedefi olan sporcuları seçtik. Takımımızın yaş ortalaması 20. Biz bu gençlik enerjisini avantaja çevirmek için Haziran ayında antrenmanlarımıza başladık. Hem bireysel gelişim çalışmaları ile hem de takım olarak zihinsel, fiziksel ve teknik eksiklerimizi geliştirmeye çalıştık. Başladığımız noktadan bugüne çok mesafe kat ettiğimizi söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu.

Alınan galibiyetlerin yanı sıra takım için en önemli olgunun “gelişim” olduğunu belirten Erdoğuş; “Lige ilk beş maçımızı kazanarak iyi bir başlangıç yaptık ancak bizim için şuan daha değerli olan hem bireysel hem de takım olarak gösterdiğimiz gelişimdir. Planlarımız ve çalışmalarımız uzun vadeli. Lige ve seyirciye keyif veren bir takım olma yolunda ilerliyoruz. Bu noktada bizi destekleyen Sarıyer halkının maçlara olan ilgisinin, biz galibiyetler aldıkça daha da artacağının ve evimizdeki maçlarda salonumuzu dolduracaklarının kanaatindeyim.” dedi.

4 Kasım Pazar günü saat 17.00’de gerçekleşecek ligin 6. maçında Sarıyer Belediyespor, kendi evi Bahçeköy Orman Fakültesi’nde Özateş’i konuk edecek.

İlgili Haberler

Arhavi final etabında

admin

Ali Yılmaz, İstanbul Voleybol’da

admin

Sigorta Shop’tan 2’de 2

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası