Voleybol Plus

Ankara derbisi Halkbank’ın

Vestel Venüs Sultanlar Liginde, Ankara’da oynanan 10.hafta maçında Halklank, İlbank’ı 3-0 mağlup etti.

Takımlar seremoniye Kemal Yurtbilir İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’Nden gelen voleybolcularla birlikte çıktı.

Maç dengeli ve karşılıklı sayılarla başladı. Servis yüzdelerindeki fark teknik molanın skorunu belirledi: 12-6. Teknik moladan sonra da servis, atak ve blokta rakibine üstünlük kuran Halkbank, Aslıhan’ın servis turunda 25’i buldu ve 1-0 öne geçti: 25-15.

İkinci sete de takımlar köşelerden aldıkları sayılarla dengeli başladı. Sert olmayan servisler, takımlara kolay hücum imkanı sağladı. Rakibin savunma natalarını değerlendiren Halkbank, teknik molaya 12-10 önde girdi. Moladan sonra özellikle üçlü hücum turunda oyun ve skor üstünlüğü yakalayan Halkbank 7 sayılık fark yaptı: 20-12. Son sayıyı rakibin servis hatasından alan Halkbank 25-16 ile durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete iyi başlayan Halkbank, basit hatalarla sayı kaybetse de teknik molaya 12-8’le girdi. Moladan sonra basit hatalar yapan Halkbank’a karşı blok ve hücum üstünlüğü kuran İlbank 15-15’te dengeyi buldu. Skora 20-20’de bir kez daha eşitlik geldi. Bu skordan sonraki stres iyi voleybolu engelledi. Son sayıyı Daimi ile alan Halkbank seti 25-22, maçı da 3-0 kazandı.

HALKBANK-İLBANK: 3-0
SETLER: 25-15, 25-16, 25-22
SÜRE: 73 dakika (20, 25, 28)
HALKBANK: Aslıhan Kılıç, Fulden Ural, Hande Naz Şimşek, Daimi Ramirez, Wilma Salas, Rachel Perez (Derya Çayırgan, Ezgi Dokuzlar, Simge Yalçın)
İLBANK: Yaprak Erkek, Ceren Baysal Çağlar, Buse Ünal, Mariana Aydın, Ceren Karagöl, Vanelys Santos (Ceren Önal, Zeynep Oturan, İlayda İşçimen)
HAKEMLER: Meryem Pelenk Tekol, Ayşim Erginay

İlgili Haberler

Gamova’nın jübilesi 1 Ekim’de

admin

Marcus Popp, Tokat Bld. Plevne’de

admin

Aydın B.Şehir Bld. deplasmanda galip

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası