Voleybol Plus

Aleyna Şentürk ile Voleybol Quiz

Voleybol Quiz bölümünün bu haftaki konuğu Aleyna Şentürk. Son olarak Salihli Bld. forması giyen 1999 doğumlu smaçör olarak oynayan genç oyuncunun sorularımıza verdiği cevaplar şu şekilde:

1-En unutamadığın sayı?
En unutamadığım ve en şık sayım karşıdan gelen topun direkt bana pas atıldığında aldığım sayı. Bloksuz ve çok net bir sayıydı.

2-En iyi oynadığın maç?
En iyi oynadığım maç Bergama Doğa-Muğla finalleriydi. Hayatımın maçıydı diyebilirim. İkinci yarıda hiç oyunda süre bulmamamın etkisi vardı sanırım, oyuna girince voleybolu ne kadar sevdiğimi tekrar fark ettim.

3-En çok üzüldüğün maç?
En üzüldüğüm maç Keçiören Bağlum maçıydı. Bizim için ekstra bir önemi vardı. Ve birlikte olabilseydik alabilirdik. Lig atlayamadığımız için baya üzülmüştüm maç sonunda. Aslında gerçekten üzüldüğüm bir maç daha var. Bursa’daki Türkiye Şampiyonası genç kızlarda Ayvalık’la olan maçımız ilk 8’e girme maçıydı ve biz o maçı bireysel hatalardan kaybetmiştik.

4-En kötü oynadığın maç?
En kötü oynadığım maç Gelişim koleji-Eeczacıbaşı Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası maçı. İzmir’de oynadığımız ve gerçekten hayatımın en kötü maçıydı.

5-Gördüğün en iyi smaçör?
Gördüğüm en iyi smaçör ve kendisi aynı zamanda idolüm olur. Duruşuna dahil hayranım Gözde Kırdar. Maçta bıkmadan izleyebildiğim nadir kişilerden biri.

6-Lakabın
Lakap gibi değil de ismim uzun diye ismimi kısaltıyorlar genelde Ale ya da Aley diye garip ama güzel 😄

7-En beğendiğin salon?
En çok Alsancak Spor Salonu’nu seviyorum. Çok fazla salon gördüm ama atmosferi çok güzel. Belki de yaşadığım şehrin verdiği rahatlıktandır.

8-En sevdiğin hakem
En sevdiğim hakem İzmir’den harika biri, Emine Uçar çok sempatik biri.

9-En unutamadığın maç?
En unutamadığım maç Balıkesir DSİ-Salihli maçı. Orta oyuncumuz sakattı ve orta olarak ben girmiştim maça. 12 senelik spor yaşantımda 7 senesi orta olarak geçmişti zaten 😄. Ama orta oynadığım zamanlarda bile bu kadar blok tutamamıştım galiba. Gerçekten unutulmaz bir maçtı.

İlgili Haberler

Dick Kooy: Türkiye’de ne varsa kazandık

admin

Rusya’nın yükselen yıldızı: Maria Voronina

admin

Berin Yıldırım: İlk hedefimiz Balkan Kupası

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası