Voleybol Plus

Abrahan: Çok zor bir sezon oldu

Sezonu Afton Bld. Yüntaş formasıyla tamamlayan Kübalı smaçör Abrahan Alfonso Gavilan, önemli açıklamalarda bulundu. Abrahan şunları söyledi:

Abrahan, 2020/21 sezonu ile birlikte Türkiye’de üçüncü sezonunu geçirdin. Afyon ile oynadığın ve yeni biten sezonu nasıl değerlendiriyorsun?

Çok zor bir sezon oldu. Normal sezonun son bölümünde Afyon’a geldim. Kulüp puan tablosunun dibindeydi ve amaç küme düşecek takımı kurtarmaktı. Biz bunu anladık. Benim için iyi bir sezondu sahada. İstatistiklerim çok iyiydi ve takıma mümkün olduğunca iyi bir şekilde yardımcı oldum. Saha dışında ben ve takım arkadaşlarım yönetilmesi kolay olmayan bazı sorunlarla karşı karşıya kaldık.

Sezon boyunca hangi problemlerle karşılaştın?

Puan tablosunun en altında savaşmak asla kolay değildir. Baskı her zaman başımızın üstündedir, özellikle bir yabancı için. Antrenör ve yönetim her zaman iyi performans vermemizi ve en iyi sonuçları getirmemizi ister. Biz başardık. Ancak maaş gecikmeleri her zaman bir sorundu. Profesyoneller olarak düzenli bir ödeme planına sahip olmayı ve boş vaatlerle karşılaşmamayı bekledik. Kariyerim hakkında çok ciddiyim ve bunu başkalarından da talep ediyorum.

Gelecekle ilgili seni ne bekliyor? Herhangi bir anlaşma imzaladın mı yeni sezon için ?

Hayır, hiçbir kulüple anlaşma imzalamadım yeni sezon için. Türkiye’deki kulüplerden iki resmi teklif aldım ve iki kulüple konuştuğumu söylemek önemli olabilir. Ama henüz bir anlaşmaya varmadım. Ama benim için en önemli şey gelecek sezon oynayacağım kulübün ciddiyeti olacak. Vücudumla ilgilenmek, rakipleri incelemek ve oyunumu geliştirmeye çalışmak için çok zaman harcıyorum. En azından sadece en iyi voleybolu oynamak için ve konsantre olmak için bana huzur veren bir kulüpte oynamak istiyorum. Türkiye’yi seviyorum, bu ülke ile çok iyi bir ilişki kurdum, bu zor zamanda tatilimi burada geçiriyorum ve umarım oyuncularına ve mesleğine saygı duyan bir kulüp bulabilirim.

İlgili Haberler

Meryem Boz: ‘Mücadele bitmez’

admin

Mehmet Akif Üstündağ: Katili umarım en ağır şekilde cezalandırılır

admin

TVF Spor Lisesi Öğrencileri’ne AXA Sigorta ve P&G’den burs desteği

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası