Voleybol Plus

Zübeyde hanımın kızları tarih yazıyor

Karşıyaka Bayanlar 1. Lig’de fırtına gibi esiyor. Yaş ortalaması 18.5. Üst üste tam 12 maç kazandılar. Kadrolarında 1 tane bile yabancı oyuncu yok. Antrenör Tamer Çamlıbel yönetiminde tüm rakiplerine gözdağı veriyorlar. Bugün oynadıkları VakıfBank maçını yerinde izleme fırsatı buldum. Bir an olsun pes etmeyen yapılarıyla 3. sette 3-10 geriye düşmelerine rağmen her an kazanacaklarından emin oyunlarıyla hiç geri adım atmadılar ve sonuca da 3-0’la ulaştılar.

Kendi jenerasyonunun en önemli 2 isminden biri olan pasör Ayşegül Girgin’in sakatlığı en azından şu an için takıma negatif yönde bir olumsuzluk vermemiş gibi gözüküyor. Elif Öner de Kaf-Kaf’ı oldukça iyi oynatıyor.

Takımın sayı yükünü genç milli takımımızın da yıldızı Yasemin Özel çekiyor. Kritik anlarda gerçekten sıfır hatayla oynuyor. Smaçörleri Ezgi Akyıldız özellikle servis karşılamada mükemmel. Ayça Ceyna Yavuz da tam bir takım kaptanı ve takım ne zaman ufak da olsa düşüşe geçecek bir duruma gelse hemen ayağa kaldırmayı biliyor. Kısacası hiçbir oyuncuyu birbirinden ayırt etmemek gerekiyor. Tam bir takım oyunu oynuyor İzmir ekibi.

Belki sezon başında maddi olanaksızlıkların da etkisiyle yola tamamı genç oyuncularla çıktılar. Ancak şimdiden koydukları hedefi aştılar bile. Çamlıbel’i, böyle geri adım atmayan genç bir takım yarattığı için tebrik etmek lazım.

Türkiye’nin her yerinde taraftarı olan Karşıyaka’ya hiçbir yer deplasman değil ve bu da çok önemli bir avantaj. Tribünlerdeki ‘Zübeyde hanımın kızları’ pankartı ise gurur veren bir durum. Gerçekten Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Karşıyaka’ya emanet ettiği annesi Zübeyde hanımın da bu genç kızları izleme şansı olsa, eminim bu geri adım atmayan kızlarıyla gurur duyardı.

BİR JENERASYON KAYBOLUYOR

Karşıyaka’dan bu kadar övgü dolu sözlerle bahsederken VakıfBank’la ilgili de birkaç şey yazmakta fayda var. Geçen sezon kurulan ve 3. ligden 2. lige çıkma başarısı gösteren VakıfBank’ın gençlerini bu sezon bir çok kez izleme şansı yakaladım. Karşıyaka’da ne tam ise VakıfBank’ta o bir o kadar eksik. Şu an düşme hattında bulunan VakıfBank acil olarak toparlanmazsa düşmenin favori adaylarından biri gibi duruyor. Bunun nedenlerini burada sıralayabilirim ama yetkililerin de bunların farkında olduğunu ve bu duruma el atacaklarına eminim. Yoksa atı alan Üsküdar’ı geçecek.

VakıfBank’ın genç takımı bir alt lige düşerse bu kendi projelerine de zarar verir. Çünkü bu gençler 2. ligde oynadıkları maçlarla gelişemezler. Bir jenerasyon yok oluyor. Benden bir dost-kardeş tavsiyesi…

İlgili Haberler

Simge&Özge Kardeşlerin başarısı:

admin

Fenerbahçe, Damla transferini açıkladı

admin

Fenerbahçe çok rahat

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası