Voleybol Plus

‘Zika Olimpiyatlardan önce temizlenecek’

Brezilya hükümeti Zika virüsünün Olimpiyatlar başlamadan kontrol altına alınacağını açıkladı. Olimpiyatlar bu yıl Ağustos ayında Brezilya’da yapılacak.

Brezilya ordusu sivrisinekler tarafından insanlara bulaştırılan Zika virüsüne karşı 220 bin askerle mücadele edecek. Olimpiyatlar başlamadan virüsün tamamen kontrol altına alınacağını söyleyen Devlet Başkanı Dilma Rousseff, “Olimpiyatlar başlayana kadar sivrisineklerin yok edilmesinde dikkate değer bir başarı elde edeceğiz” dedi.

Rio de Janeiro’da 5-21 Ağustos’ta düzenlenecek Olimpiyatlar Zika nedeniyle riske girmişti. Bazı sporcular, bulaşıcı hastalıktan korktukları için Brezilya’daki müsabakalardan çekilebileceklerini açıkladılar.
Ordu virüsle mücadelenin tarif edildiği dört milyon el ilanını cumartesi günü halka dağıttı. Pazartesi günü de 50 bin asker sineklerin yok edilmesi için ilaçlama faaliyetlerine katılacak. Sağlık uzmanları askerler eşliğinde 353 kentte üç milyon haneyi ziyaret ederek, halkı bilgilendirecek. Ayrıca sivrisineklerin barındıkları bataklık gibi alanlarda da çalışmalar yapılacak. Tüm bu işlemler için 526 milyon euro bütçe ayrıldı.

Haber: Deutsche Welle Türkçe

İlgili Haberler

Earvin Ngapeth koronavirüse yakalandı

admin

Barbolini: Şimdi hedefimiz, lig ve Şampiyonlar Ligi’nde de aynı başarıyı tekrarlamak

admin

Grand Prix 2. Grup’ta ilk finalist Güney Kore

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası