Voleybol Plus

Zhu Ting: Star olduğumu düşünmüyorum

Son Olimpiyat Oyunları’nın ve Avrupa&Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın En Değerli Oyuncusu seçilen Çin’in yıldızı Zhu Ting,2 gün sonra başlayacak Dünya Grand Prix öncesi FIVB’ye konuştu.
Tamamına buradan ulaşabileceğiniz röportajdan spotlar ise şöyle:

“Tüm maçları kazanmayı deneyeceğiz.”

“Evimde oynayacağımız için çok mutluyum. Genç oyuncular olarak Grand Prix gibi zorlu turnuvalarda oynamaya ihtiyacımız var. Bu bizi geliştiriyor. Hedefimiz tüm maçları kazanmak. Favorim yok,her takım kazanmaya aday çünkü burda en iyiler var. Biz de asla pes etmeyeceğiz. Güçlüyüz çünkü takımda iyi bir iletişim ve dayanışma var.

“Yıldız olduğumu düşünmüyorum.”

Olimpiyatları kazandığımızda ülkedeki herkes çok mutluydu. Bir sürü küçük çocuğun voleybola başladığını gördüm. Bu da Çin voleybolunun geleceği için çok iyi.
Yıldız olduğumu düşünmüyorum,sadece Çin’deki insanlar voleybolu biraz daha fazla seviyor diyebilirim.

“Lang Ping çok büyük bir şanstı.”

Kaptan olmak iyi hissettiriyor. Takımda yeni bir görevim var ve bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum.
Lang Ping benim için çok önemli bir karakter. Bana birçok tekniği o öğretti. Onunla çalıştığım için minnettarım. Voleybolda şanslı oyunculardan olduğumu düşünüyorum. Yolculuğum boyunca herkes bana yardımcı oldu ve yeni şeyler kazandırdı. Onlar olmasa yapamazdım.

“Kişisel kariyer hedefim üç kere daha Olimpiyatlarda yer almak!”

Yurtdışında oynamak heyecan vericiydi. Takımımdaki diğer başarılı isimlerden birçok şey öğrendim.Çin için dileğim gelişmeye devam etmemiz. Kişisel olarak ise üç kere daha Olimpiyatlarda yer almayı isterim.

İlgili Haberler

Piia Korhonen Dresden’de

admin

Fenerbahçe, deplasmanda rahat kazandı

admin

Gizem Nur Saka, Bolu’da kaldı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası