Voleybol Plus

Zanini: Kanada favori çıkacak

Dörtlü Finaller öncesi açıklamalarda bulunan A Erkek Voleybol Milli Takım Başantrenörü Emanuele Zanini, “Bizim için üç haftalık çok önemli bir periyot geride kaldı. Oyun sistemimize sadık kaldık. Zamanla sahada kendimize olan güvenimiz de arttı. Dönem dönem set ya da maç içerisinde geri düşsek bile takımımız inancını kaybetmedi. Beş sayı geriye ya da setlerde 2-0 mağlup duruma düşseniz bile aynı seviyede mücadeleyi sürdürebilmek bir takım için önemli bir göstergedir. Mısır’da 2-0 geriden gelerek iki maç kazandık. Bu galibiyetler finallere gelmemiz için anahtar olurken, takımın da inancını artırdı. Maçlar ve haftalar ilerledikçe performansımız yükseldi.

Yarı finaldeki rakibimiz Kanada da etkileyici bir performansla buraya geldi. Dünya sıralamasında da oldukça iyi bir yere sahipler. Biz ise 2’nci Grup’taki takımlar arasında Dünya sıralamasında en altta bulunan ekibiz. 3’üncü kez Dünya Ligi’nde yer alıyoruz. Kanada sahaya favori olarak çıkacak. Ama biz de çok iyi voleybol oynuyoruz. Onlarla mücadele edebileceğimize ve sahada onlar için problem yaratacağımıza inancımız tam. Portekiz’de oynanacak yarı finaller ve sonrasında her şey olabilir.

Dokuz maçlık sürede gösterdikleri performans nedeniyle tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. Dünya Ligi gibi bir turnuvada tüm oyuncuların katkı vermesi çok önemlidir. Çünkü sadece bir ya da iki oyuncu bir setin veya bir maçın gidişatını değiştirebilir. Sonuç olarak turnuvanın seyri de bu şekilde belirlenir. Bizim için de bu gerçekleşti. Sahaya çıkan her oyuncu hedefimize ulaşmamız için elinden geleni yaptı. Sadece yedi oyuncuyla Dünya Ligi’nde başarılı olmanız imkansızdır. Mücadeleci olabilmeniz için kadronuzdaki sporcuların tamamından aynı seviyede verim almanız gerekir. Bizim takımımızın gücü de buradan geliyor” şeklinde ifadelerde bulundu.

İlgili Haberler

Nika Daalderop, Igor Gorgonzola Novara’da

admin

Helena Havelkova Perugia’da

admin

Son şampiyon Rusya yarı finalde

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası