Voleybol Plus

Yüksek performans seminerine büyük ilgi

Kazakistan’ın Başkenti Nursultan (Eski ismiyle ASTANA) da 15-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenen ve Kazakistan’dan üst seviye Süper Lig antrenörlerinin ve Rusya’dan antrenörlerin katıldığı , FIVB ve Kazakistan Voleybol Federasyonunun birlikte düzenledikleri YÜKSEK PERFORMANS Semineri sona erdi.

42 Antrenörün katıldığı seminerde Teorik dersler ve Pratik antremanlar yapıldı. Uluslararası Coach ve FIVB Antrenör Eğitmeni Nejat Sancak’ın seminer direktörlüğünü yaptığı seminer’de; Sancak’ın yardımcılığını Astana takımının yeni Teknik Direktörü Yelena Pavlova yaptı.

Seminerde Berlin’de yapılan Şampiyonlar Ligi Finalleri de katılımcılar tarafından birlikte TV’den canlı olarak sosyal bir atmosferde izlendi.

Seminerin kapanışında bir konuşma yapan Kazakistan Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Yermek Syrlybaev; 3,5 ay boyunca; 8 şehirde ( Almaty, Taldykorgan, Ust-Kamenegorsk, Petropavlovsk, Atyrau,Pavlodar, Kyzylorda ) düzenlenen Coach Kliniklerinin ve son olarak başkent Nursultan’da Süper Lig Antrenörleri için yapılan Yüksek Performans seminerinin önümüzdeki yıllarda Kazakistan’ın voleybol gelişimine büyük katkıları olacağına inandığını söyleyerek FIVB, Nejat Sancak ve Yelena Pavlova’ya teşekkür etti.

Yine kapanışta konuşan Erkek Milli takımı baş antrenörü Igor Nikolchenko ise; seminerin sezon sonunda kendilerini yenilemeleri için iyi bir fırsat olduğundan söz ederek bu tip seminerlerin ileride de tekrarlanmasının coachlar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi açısından çok faydalı olacağına inancını belirtti .

İlgili Haberler

Kariyerim sonrasında Walt Disney Stüdyoları’nda şansımı denemek isterim

admin

Bakan Kasapoğlu’ndan VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA’ya tebrik

admin

Halkbanklı bayanlar sporu anlattı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası