Voleybol Plus

Yok böyle voleybol sevgisi!

Antalya’nın’nın Muratpaşa ilçesinde, belediyenin yaptığı spor salonuyla sayesinde Memurevleri Mahallesi’nin bakkalı manavı, emeklisi çalışanı, muhtarı mesai bittikten, dükkanlar kapatıldıktan sonra buluşup voleybol oynuyor. Onlardan sonra salonda mahallenin gençlerin kıran kıran geçen futbol maçı başlıyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, yetişkin nüfusun sporu hayatın bir parçası haline getirmesi üzerine kurguladığı ‘sporda toplumcu yaklaşım modeli’yle eğitim ve öğretim saatleri içinde öğrencilerin, bu saatler dışında mahallenin kullanımında olan okul spor salonlarının sayılı 5’e ulaştı. 

5 SPOR SALONU

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen çalışmayla Dilşad Refizade, Güzeloba İlköğretim Okulları, Ermenek ve Namık Kemal Ortaokulları ve 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde spor salonları inşaatları tamamlanarak hizmete açıldı.  

İŞ BİTİYOR SPOR BAŞLIYOR

Memurevleri Mahallesi’nde, Namık Kemal Ortaokulu bahçesinde yer alan spor salonu sayesinde mahallenin bakkalı manavı, emeklisi çalışanı, kapıcısı mesai bittikten, dükkanlar kapatıldıktan sonra buluşup voleybol oynuyor. Oldukça iddialı geçen maçlarda Mahalle Muhtarı Muhammet Bıcıoğlu da forma giyiyor.

FİNLANDİYA TAKIMLARI GİBİ

Muhtar Bıcıoğlu, yaşları 30’dan 65’e kadar çıkan mahallelinin ilk kez bir salonda voleybol oynadığını söyledi. Kendilerine bu imkanı yaratan Başkan Uysal’a teşekkür eden Bıcıoğlu, Türk takımlarının Avrupa’da oynadığı bazı maçlarda duyuyoruz ya, ‘Takımın kalecisi şehrin kabası, marangozu forveti’ diye Kendimizi öyle hissediyoruz” diye konuştu.

GENÇLER SALONDA

Salonda mahallenin voleybol maçının ardından sahaya gençler çıkıyor. Gençler arasında yaptığı kıran kırana bir futbol maçı oynanırken maçın hakemliğini de Muhtar Muhammet Bıcıoğlu yapıyor. Mahalle Muhtarı, gençlerin akşamın ilerleyen saatlerinde bir arada futbol oynuyor olmasını her şeyden çok önemsediğini belirterek, Tek amacımız onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yöneltmek. İçlerinde çok yetenekli gençler var” dedi.   

İlgili Haberler

Üstündağ’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

admin

Ferhat Akdeniz 14/16 programının konuğu oldu

admin

THY’den teknik kadroya takviye

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası