Voleybol Plus

Voleybol Liglerinin yeni isimleri ve logoları tanıtıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu, düzenlenen Voleybolda Atak Lansman Toplantısı’nda Bayanlar ve Erkekler 1’inci Liglerinin yeni isim ve logolarını tanıttı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, “Öncelikle sözlerime 15 Temmuz’daki hain kalkışma girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dileyerek başlamak istiyorum. 15 Temmuz gecesi, demokrasiye inanmış olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Başbakanı, bakanları, siyasi partileri, milletvekilleri, askeri, polisi, sivil toplum örgütleri ve de en önemlisi büyük bir kahramanlık gösteren halkı, demokrasiye kast eden hain bir saldırıyı önlemiştir. Türkiye, sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır.

Türk milleti olarak bizler, devletimizin kurucusu Atatürk’ün bizlere bıraktığı miras ışığında, ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek görmüyoruz.

Türkiye Voleybol Federasyonu olarak her zaman sporun birleştiriciliği, bütünleştiriciliği ve sinerjisine inandık, inanıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde tüm enerjimizle, sporun tüm unsurlarıyla devletimizin ve demokrasinin yanında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Birliğimize, bütünlüğümüze ve demokrasimize karşı yapılmış bu saldırıyı, Türkiye Voleybol Federasyonu olarak bir kez daha kınıyoruz. Milletimize bu süreçte gösterdiği birlik ve beraberlik için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Ülkemizi temsil ederek bayrağımızı dalgalandırmaktan ve Ay-Yıldızımızı büyük bir onur ile göğsümüzde taşımaktan gurur duyuyor, Türk ve dünya sporuna katkı ve desteklerimizin artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.

Ayrıca siz basın mensupları ve bağlı bulunduğunuz kurumlara, 15 Temmuz akşamı gösterdiğiniz örnek habercilik refleksi ve demokrasiye olan bağlılığınız için teşekkür ederiz” diyerek sözlerine başladı.

Federasyon olarak imza atacakları yeni stratejileri basın mensuplarıyla paylaşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, sürdürülebilir başarılarla Türk voleybolunun yeni bir atağa geçeceğini, Türk Voleybolu’nun dünyada bir ekol olma yolunda ilerlediğini, A Bayan Milli Takımımızın FIVB Dünya Sıralaması’nda 10’uncu sıradaki yerini koruduğunu, A Erkek Milli Takımımızın da FIVB World League 2016’daki başarılı performansıyla 5 basamak yükselerek 24’üncü sırada yer aldığını ifade etti.

“Geleceğimiz olan gençler pırıl pırıl parlıyor”

İstanbul Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen lansman toplantısında, İzmir’de 30 Mayıs – 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ve yaklaşık 4.000 sporcunun sahaya çıktığı Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’yla ilgili bir sunum da yapılırken, Milli Takımlar yapılanmasının en önemli yapı taşlarından olan Genç Milli Takımlarımızın da Bayanlar ve Erkekler olmak üzere tüm yaş gruplarında Dünya Sıralaması’nda ön sıralarda yer aldığı vurgulandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 81 ile yaymayı hedeflediği altyapı projesi olan Fabrika Voleybol’un da 14 ilde ve 19 okulda toplam 3050 çocuğa ulaştığı açıklandı.

“Voleybolu her yaşa ve her kesime yaymayı hedefliyoruz”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, yeni dönem stratejilerine dair şu açıklamaları yaptı:

“Voleybol sporu için heyecan yaratan bir dönemden geçiyoruz. En yüksek seviyede rekabete ve tüm ülkede altyapıya yönelik girişimlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızı, 2024 Stratejisi vizyonuyla yapmayı amaçlıyoruz.

2024 Stratejisi, Türk voleybol camiasındaki çeşitli paydaşlardan gelen girdiler kullanılarak formüle edilmiştir. Geliştirme sürecinde, 10.000’den fazla kişinin görüşleri incelenmiştir. Buna; sporcular, koçlar, hakemler, kulüpler, taraftarlar, medya, sponsorlar, Fabrika Voleybol katılımcıları, devlet spor yetkilileri, CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) ve TVF yönetimi ve çalışanları dahildir.

2024 Stratejisi 3 ana temele odaklanmaktadır; uluslararası düzeyde sportif başarılar, voleybolun halk ve özellikle de gençler nezdinde popüler bir spor dalı olmasını sağlamak ve bu iki alan arasındaki sinerjiyi geliştirmek.

“Lisanslı voleybolcu sayımız yüzde 66 arttı”

Ne mutlu ki bu stratejimiz sayesinde hem Bayanlar hem de Erkekler kategorilerinde lisanslı sporcu sayımız çok yüksek seviyelere ulaştı. 2012 yılından bu yana Bayanlar ve Erkeklerde toplamda yüzde 66 artış yaşandı. Bu artışta, plaj voleybolundan Fabrika Voleybol’a, Festival Voleybol’dan Milli Takımlara kadar binlerce voleybolcu, antrenör, hakem ve yöneticiyle birlikte #VoleybolHerYerde mantığıyla hareket etmemizin büyük etkisi oldu. Bundan sonraki süreçte de voleybolu sokaklardan plajlara, parklardan salonlara, her yaşa ve her kesime yaymayı hedefliyoruz.”

“Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ürünlerini birer marka haline getireceğiz”

Özkan Mutlugil, bu strateji çerçevesinde kulüplerle beraber altyapıları güçlendirmeye devam edeceklerini, üstyapıda Milli Takımlar ve kulüpler düzeyindeki başarıların artarak devam edeceğinden emin olduklarını belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“2016-2017 sezonunun başlangıcıyla birlikte geleceğimizi şekillendirmek için yaptığımız çalışmalarda bambaşka bir dönemi başlatıyoruz. Voleybol, yenilikçi bir spor. Bu nedenle tüm liglerimizi ve organizasyonlarımızı markalaştırarak ayrıştırmak, onlara kimlik kazandırmak istiyoruz. İlk olarak da dünyanın en iyi voleybol ligleri arasında olan Erkekler ve Bayanlar 1. Liglerimizin hem isim hem de logolarını değiştiriyoruz. Aslında bu isim ve logoları, sporseverler ve spor medyası hep birlikte oluşturdu. Biz de federasyon olarak 1’inci Liglerimizi bu şekilde markalaştırdık. Markalaştırdığımız liglerimizden Erkekler ve Bayanlarda toplamda 12 takımımız, Avrupa kupalarında mücadele edecek. Kendilerine kupa yolunda başarılar temenni ederken, liglerin yeni isim ve logolarının da Türk Voleybolu’na hayırlı olmasını diliyorum.

Bildiğiniz gibi kısa süre önce pazarlama, medya ve iletişim ortaklığı konusunda Saran Medya ile bir işbirliği yapmıştık. Bu süreçte verdikleri katkı vesilesiyle Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran başta olmak üzere tüm Saran Medya çalışanlarına da teşekkür etmek istiyorum.”

“Medya kuruluşlarının desteğine çok ihtiyacımız var”

Yeni markalaşma sürecinde sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam edeceklerini belirten Mutlugil, voleybolun ve voleybolcuların rol model gücünden yararlanarak sosyal sorumluluk projeleri ile topluma dokunan projeleri gerçekleştireceklerini ekledi. Mutlugil, yeni dönemin iletişim stratejileriyle ilgili de şu bilgileri basın mensuplarıyla paylaştı:

“Gelecek süreçte iletişim stratejimizi de bambaşka bir boyuta taşıyacak ve voleybolumuzun marka değerini yükselteceğiz. Bu stratejilerimizin başarılı olması adına bugün bu toplantıda bizlerle bir araya gelen medya mensuplarının desteğine çok ihtiyacımız var. Tüm medya kuruluşlarının Voleybolda Atak projemize destek olmalarını temenni ediyoruz.”

Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi’nin logoları tanıtıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu ürünlerinin markalaşma süreci çerçevesinde Bayanlar ve Erkekler 1’inci Liglerinin yeni isim ve logoları, iki genç milli sporcu tarafından tanıtıldı.

Küçük Kız Voleybol Milli Takımımız ile Balkan Şampiyonluğu yaşayan ve Vakıfbank Spor Kulübü’nün formasını giyen Defne Mine Aslıel ile Arkas Spor Kulübü oyuncusu ve Erkek Yıldız Voleybol Milli Takımımızın kaptanı Onur Çukur’un yaptığı tanıtımda, lig isimlerinin Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi şeklinde değiştirildiği basın mensuplarıyla paylaşılırken, liglerin yeni logoları da büyük beğeni topladı.

TVF’nin tüm ürünleri 5 yıllık süreçte değerli markalar haline gelecek

TVF organizasyonlarının kimliklerinin ayrıştırılması sürecinde Bayanlar ve Erkekler 1’inci Liglerinin isimlerinin yanı sıra Türkiye Kupası’nın da “Kupa Voley” ismiyle düzenleneceğinin açıklandığı toplantıda, 5 yıllık süreçte TVF’nin tüm ürünlerinden her birinin tek başına değerli markalar haline geleceği belirtildi. Ayrıca 2’inci ve 3’üncü Liglerin isimlerinin de bundan sonra 1’inci Lig ve 2’nci Lig olarak değiştiği açıklandı.

İlgili Haberler

Halkbank, Cizre Bld. sınavında

admin

Işıl Öz Sarıyer Bld.’de:

admin

Galatasaray, Ertuğrul Gazi Metin ile sözleşme yeniledi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası