Voleybol Plus

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Genel Kurulu Ankara’da yapıldı

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu (VHGF) 5. Olağan Genel Kurulu bugün (09 Aralık 2017 Cumartesi), Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Genel kurula, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener’de katıldı.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği 5. Olağan Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığı’na Cemalettin Özmen, üyeliklerine ise Asalet Karayel ve Selçuk Vural oy birliğiyle seçildi.

Açılış konuşmasını yapan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Sayın divan kurulu üyeleri, değerli asbaşkanım, MHGK Başkanı, kıymetli hakem ve gözlemcilerimiz, hepiniz Ankara’ya ve genel kurula hoş geldiniz. Beni, içinizden biri olarak kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Her zaman belirtiyorum, çok nezih, elit bir camiayız ve her birimiz bu güzel camiayı temsil ediyoruz. Genel kurul sürecinde arkadaşlar benimle istişarelerde bulundular. Eğer sizlere bir faydam olacaksa, sizlerle beraber olmaktan, içinizde olmaktan mutluluk duyacağımı ve birlik, beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini belirttim. Arkadaşlar daha sonra tek liste altında buluşulduğunu ilettiler. Yönetim kurulu üye sayısının iki kişi artırılmak istendiğini ve camiamıza yakışır şekilde temsil edileceği kanaatine varıldığını tarafıma bildirildiğinde son derece memnun oldum. Göreve geldiğim günden beri söylediğim tek şey var; dünü bırakıp, bugüne bakıp, yarının hesabını yapmalıyız. Bu da sadece birlik ve beraberlikle gerçekleşecektir. Tek arzum, tek dileğim, dün kim ne demiş, bunu bir tarafa bırakıp, bugün Türk Voleybolu için ne yapacağız, yarınlar için en güzel neyi yapabiliriz bunun hesabını yapalım şeklinde bir yol çizilmesidir. Birlik ve beraberliğin olduğu her yerde ne dargın oluruz ne de kırgın oluruz. Türk Voleybolu’na hizmet eden ve hizmet etmek isteyen kim varsa, sonuna kadar, onların yanında olmayı bir borç biliyor, görev addediyorum. İyiydik, daha da iyiye doğru gidiyoruz. Genel kurulunuzun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Yeni seçilecek yönetimden bir tek ricam var; Türkiye’nin 81 ili ve ilçeleriyle birlik beraberlik içinde olup, her yere eşit hizmet götürelim. Daha da önemlisi, vefanın en önemli değer olduğunu herkese gösterecek bir yönetim arzu ediyorum. Sizlere tekrar başarılar diliyorum. Federasyon olarak ben ve ekibim üzerimize ne düşüyorsa imkanlarımız dahilinde en iyisini yapmaya hazırız’’ şeklinde ifadelerde bulundu.

VHGF Başkanı Çetin Akbulut tarafından okunan faaliyet raporu ve Necati Türkmen tarafından okunan denetim kurulu raporu delegeler tarafından ibra edildi.

175 delegenin katıldığı genel kurulda, tek liste ile seçime giren Çetin Ok, Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’nun yeni dönem başkanı olarak seçildi.

Seçim sonrasında açıklamalarda bulunan VHGF yeni dönem başkanı Çetin Ok, “Sayın Divan Başkanım, Federasyon Başkanım, değerleri basın mensupları, değerli voleybol ailesi ve kıymetli misafirler. VHGF 5. Olağan Genel Kurulu’na hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle zorlu kış şartlarında uzaktan ve yakından gelerek katılım gösterdiğiniz için ve federasyonumuza verdiğinizi destekten dolayı delegelerimize teşekkür ediyorum. Şu an aramızda bulunan, her zaman içimizden biri olarak gördüğümüz TVF Başkanımız Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a genel kurulumuza katılımlarından ve Antalya Manavgat’ta gerçekleştirilen 2017-2018 Voleybol Sezonu öncesi seminerinde hakem ve gözlemcilerimize sunduğu konaklama imkanlarından, özellikle de bütçe imkanlarını zorlayarak yeni değişen hakem kıyafetlerinin uluslararası ve ulusal hakemlerimize ücretsiz verilmesi konusunda vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı camiamız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. VHGF olarak yeni dönemde TVF, MHGK ve diğer paydaş kurumlarımızla, birlik ve beraberlik içerisinde siz değerli voleybol ailesine hak ettiği hizmet ve faaliyetlerimizi sürdürmek önceliğimiz olacaktır. Yeni dönemde aramıza katılacak yeni derneklerimizle birlikte konfederasyon olma yolunda çalışmalarımız sizlerinde desteğiyle hız kazanacaktır. Bu vesile ile gerçekleşmekte olan genel kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Yeni dönemde VHGF aşağıdaki isimlerden oluşacak;

YÖNETİM KURULU
Çetin Ok
Asalet Karayel
Yılmaz Duman
Fikret Fidan
Nazmi Yaşar
Erdem Aksu
Seniha Deniz
Ahmet Ünal
Furkan Salduz
Fethi Mehmet Ayav
Süha Küçüközler

DENETİM KURULU
İbrahim Ünal
Mehmet Zekai Cangöz
Mustafa Yücel

DİSİPLİN KURULU
Cemalettin Özmen
Nedim Sider
Şadan Akın İra
Şevket Günay
Yusuf Cemil Oğuz

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Erhan Alparslan
Selçuk Vural
Mehmet Çağrı Yağış
Orhan Sakın
Hüsnü Tanattı
Emine Uçar
Gülcihan Su
Doğan Sevinçelli
Ahmet Necip Ayhan
Mehmet Ürkmez
Serap Kuka

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Şener Ayna
Özgür Öz
Tuğba Hunili

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER
Lüman Öz
Necati Türkan
Nihat Öz
Şule Aşkın
Yakup Bahçeci

İlgili Haberler

Shining Stars’tan kamuoyu açıklaması

admin

Bayramiç Belediyesi Turnuvası sona erdi

admin

Şampiyonlar Kupası Öncesinde Takım Kaptanları ve Başantrenörleri Değerlendirmelerde Bulundu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası