Voleybol Plus

Voleybol Hakem ve gözlemcileri hünerlerini sergiledi

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Federasyonu (VHGF), Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) katkılarıyla gerçekleştirdiği 1. Dernekler Voleybol Turnuvası sona erdi.

Voleybolun ve voleybol hakemliğinin güzel taraflarından birine şahit olunan organizasyonda voleybol hakem ve gözlemcileri, yönettikleri maçlarda ekip olarak sergiledikleri ortak hareket etme alışkanlıklarını bu kez voleybolun oyunculuk kısmında takım olarak ortak bir amaç uğruna mücadele
etme deneyimi yaşadılar.

Ankara’da TVF Başkent ve Beştepe Voleybol Salonları’nda iki gün süren organizasyonda Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Tekirdağ Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Derneklerinin katıldığı turnuvanın son günü olan 27 Mayıs Pazar günü Klasman ve Final Etabı maçları oynandı.

Final karşılaşmasını eski Uluslararası Voleybol Hakemi ve TVF Hakem Gözlemcisi Nihat Ermihan ve eski Ulusal Hakem Yalçın Türkdönmez yönettiler.

Finalde Kocaeli Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ni 2-1 yenen MHGK Başkanı Aziz Yener’in kaptan olarak yer aldığı Ankara Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği birinci oldu.

Turnuvada İzmir Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği takımı üçüncü ve Tekirdağ Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği takımı dördüncü olurken, Adana Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği takımı beşinci, İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği takımı altıncı olarak kupa ve madalya kazandılar.

Final karşılaşmasının ardından düzenlenen madalya ve kupa töreninde; turnuvayı 6’ncı sırada tamamlayan İstanbul VHGD takımına madalya ve kupalarını Şükrü Çobanoğlu verdi.

Turnuvayı 4’ncü sırada tamamlayan Tekirdağ VHGD takımına madalya ve kupalarını Nihat Ermihan verdi.

Turnuvayı 3’ncü sırada tamamlayan İzmir VHGD takımına madalya ve kupalarını Mustafa Yurtsever verdi.

Turnuvayı 2’nci sırada tamamlayan Kocaeli VHGD takımına madalya ve kupalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu verdi.

Turnuvayı şampiyon olarak 1’nci sırada tamamlayan Ankara VHGD takımına madalya ve kupalarını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ verdi.

Ödül töreni ardından VHGF Başkanı Çetin Ok, ‘ İki gün boyunca oldukça çekişmeli ve aynı zamanda çok keyifli maçlar ve eğlenceli anlar paylaştık üye derneklerimizin temsilcileri ile. Bir anlamda sezonun tüm yorgunluğunu attık. Aynı zamanda da uzun zaman aradan sonra bir çok arkadaşımızla
hasret giderme imkanı bulduk. Sahadaki mücadelenin sonunda tüm hakem ve gözlemci arkadaşlarımız maçtan aldıkları keyfi anlattılar. Biz de bunları duymaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduk. İlkini gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonun sürekli hale gelmesi için çalışmalarımızı şimdiden başlattık. Bu ilk organizasyonumuzda bizlere çok büyük imkan sağlayan başta TVF Başkanımız Akif Üstündağ ve TVF Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkan Ahmet Göksu ile tüm TVF Yönetimine şükranlarımızı iletiyorum. Bir sonraki organizasyonumuzun daha geniş katılımlı gerçekleşmesi temennisi ise tüm katılımcılara, maçlarımızı yöneten hakem ağabeylerimize teşekkür ederiz” diyerek görüşlerini açıkladı.

İlgili Haberler

Oturarak Voleybol Süper Ligi’nde şampiyon Karadeniz Ereğli Bld.

admin

Japon Temsilciler TVF Başkanı M. Akif Üstündağ’ı Ziyaret Etti

admin

Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası’nda rakipler belli oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası