Voleybol Plus

VNL İlk Hafta Karşılaşmaları’nın Basın Toplantısı Belgrad’ta Yapıldı

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi’nde yer alan A Bayan Voleybol Milli Takımımız, 21-23 Mayıs 2019 tarihlerinde, Aleksandar Nikolic Salonu’nun ev sahipliği yapacağı Voleybol Milletler Ligi’nin ilk hafta karşılaşmalarında Sırbistan, Hollanda ve Güney Kore ile mücadele edecek.

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin ilk hafta karşılaşmaları öncesinde, bugün (20 Mayıs 2019, Pazartesi), Crowne Plaza’da düzenlenen basın toplantısına, A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti, takım kaptanı Meryem Boz ile diğer takım başantrenörleri ve kaptanları katıldı.

A Bayan Milli Takım Kaptanı Meryem Boz, ‘’Voleybol Milletler Ligi geçtiğimiz yıl bizim adımıza çok iyi geçmiş, final oynama başarısı göstermiştik. Geçtiğimiz yıla nazaran daha şu an genç bir kadroya sahibiz. Bu yıl da oynayacağımız karşılaşmalarda elimizden gelenin en iyisi yaparak bir kez daha final oynamak istiyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

A Bayan Milli Takım Başantrenörü Giovanni Guidetti ise; ‘’Milletler Ligi, her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı olacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi büyük takımlara karşı saygı duyuyoruz. Oyuncularım, uzun ve yorucu bir kulüp sezonunun ardından fazla dinlenme şansı bulamadı. Elbette başlangıçta birçok zorluklarla karşılaşacağız ama şu an yüksek bir seviyede mücadele etmeye hazır değiliz. Turnuva boyunca oynayacağımız karşılaşmalarda alacağımız sonuçlardan ziyade takım olarak her geçen gün daha iyi olabilmek ve gelişebilmek için çalışacağız’’ dedi.

Filenin Sultanları, ilk gün Brezilya, ikinci gün Dominik Cumhuriyeti ve üçüncü gün ise Arjantin ile saat 17.00’da karşı karşıya gelecek. Millilerimizin oynayacağı tüm karşılaşmalar, S Sport 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Millerimizin maç programı şu şekilde:

21 Mayıs, 2019, Salı

TSİ 18.00 Güney Kore-Türkiye (S Sport 2)

22 Mayıs, 2019, Çarşamba

TSİ 21.00 Hollanda-Türkiye (S Sport 2)

23 Mayıs 2019, Perşembe

TSİ 21.00 Sırbistan – Türkiye  (S Sport 2)

NOT: S Sport 2 kanalını; Turkcell+ TV platformunda 78. kanaldan izleyebilirsiniz.

İlgili Haberler

Genç Bayan Milliler 5 sette kazandı

admin

Erkek Milliler dünya sıralamasında 5 basamak yükseldi

admin

Meryem: Olimpiyatlarda kürsüde olmak herkesin hayali

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası