Voleybol Plus

Ve beklenen açıklama geldi. Olimpiyatlar ertelendi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, devletlerin ve sporcuların baskısına dayanamadı ve koronavirüs salgını nedeniyle bu yaz düzenlenecek oyunları 2021 yılına erteledi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesine karar verildi.

Japonya’dan yapılan resmi açıklamada Başbakan Abe Şinzo ile IOC Başkanı Thomas Bach’ın oyunların 2021 yazına ertelenmesi için anlaşma sağladığı ifade edildi.

Dünyayı esir alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok spor organizasyonu ya iptal edildi ya da ertelendi fakat 24 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında Tokyo’da düzenlenecek yaz olimpiyat oyunlarının gerçekleştirilmesi yönündeki tavır devam ediyordu.

Kanada ve Avustralya ile başlayan sporcuları oyunlara göndermeme ve bazı atletlerin boykot tehditleriyle birlikte IOC bu tavrını değiştirdi ve oyunları ertelemek zorunda kaldı.

22 Mart Pazar günü toplanan komite, Tokyo Olimpiyatları’nın gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğiyle ilgili kararını bir ay içerisinde vereceğini duyurmuş, bu açıklama bazı ülkelerin olimpiyat komitelerinin tepkisini çekmişti. Erteleme kararının çıkması için dört hafta değil, iki gün beklemek yeterli oldu.

İlgili Haberler

Dostluk maçı Onico’nun

admin

Fenerbahçe’de karlı hafta

admin

Eczacıbaşı VitrA, Carli Lloyd’la vedalaştı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası