Voleybol Plus

Vakıfbank’tan Gözde Kırdar’a veda

Türk kadınını ve Türk sporunu dünyaya tanıtmak amacıyla 33 yıldır kadın voleybolu alanında faaliyetlerini sürdüren VakıfBank, kadın voleybol takımının efsane kaptanı Gözde Kırdara özel bir tören düzenledi. VakıfBank Spor Kulübü altyapısından yetişen ve aralıksız 19 yıl boyunca sarı-siyahlı formayı giyen Gözde Kırdar’ın iki numaralı forması emekli edildi.

VakıfBank Spor Sarayı’nda gerçekleştirilen organizasyonda VakıfBank Genel Müdürü ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, CEV Asbaşkanı Özkan Mutlugil, VakıfBank Yöneticileri ve VakıfBank Spor KulübüYönetim Kurulu Üyeleri, TVF Yönetim Kurulu Üyeleri, voleybol camiasının önde gelen isimleri, Kırdar için bir araya geldi. Törende, VakıfBank formasıyla 20 kupa kazanan Gözde Kırdar’ın 19 yıllık kariyerini anlatan belgeselin gösterimi yapılırken, emekli edilen 2 numaralı forması VakıfBank Spor Sarayına asıldı.

Görevimiz yeni Gözde’ler yetiştirmek

VakıfBank Genel Müdürü ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, 19 yıl boyunca ‘Bu Ailenin Gözde’si olan ‘Efsane Kaptanımız’ için bir araya geldik. Gözde Kırdar, 1999 yılında Kütahya’dan gelip, büyük VakıfBank ailesine katıldı. Koşullar ne olursa olsun, çalışkanlığı, hırsı, azmi, güçlü ve pes etmeyen karakteriyle gönlümüzde taht kurdudiye konuştu.

VakıfBank olarak kızlarımızın ‘Yanındaki Gücüz’

VakıfBank Spor Kulübünün dünyanın en büyük voleybol kulübü ve sporcular için bir cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çeken Üstünsalih, Bankamızın voleybola olan yatırımı,spor tarihimizde de bir mihenk taşı olmuştur. Türk kadınının‘Yanındaki Güç‘ olduğumuz için çok mutluyuz ve iyi ki bu anlamlı hikâyenin bir parçasıyız açıklamasında bulundu.

VakıfBank olarak kulübümüzün sportif başarıları ile büyük gurur duyuyoruz diyen Üstünsalih, sözlerini şöyle sonlandırdı:Burada altını çizmek istediğimiz konu ‘Türk kadınının başarısı’dır. VakıfBank olarak doğru yöntem, teşvik ve yatırımla Türk kadınının dünyada neler başarabileceğini gösterdik. Örneğin bu yaz Milli Takımımıza, tüm yaş kategorilerinde en çok oyuncu gönderen kulüplerden biriolduk. Kulübümüzün ana ilkesi daha çok kızımıza ulaşmak ve onlara neler başarabileceklerini göstermektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gözde Kırdar gibi kızlarımızı Türk voleyboluna kazandırmaya devam edeceğiz.

VakıfBank’ta hayallerimden öte bir kariyer yaşadım

VakıfBank’ın efsane kaptanı Gözde Kırdar ise ”Böyle bir veda hayal etmemiştim. Zaten VakıfBank’ta her zaman hayallerimden ötesini yaşadım. Bu güzel organizasyon için tüm VakıfBank ailesine çok teşekkür ediyorum. Benim üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. VakıfBank benim yuvam. Bu ailede 20 kupa kazandım. Kızım beni sahada hiç izleyemedi ama bugünü ona büyüyünce izleteceğim. Onu da kendim gibi hırslı ve azimli bir birey olarak yetiştireceğime söz veriyorum” dedi.

Gözde Kırdar’ın VakıfBank’taki kupa koleksiyonu

2 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası (2013, 2017)

4 CEV Şampiyonlar Ligi (2011, 2013, 2017, 2018)

6 Türkiye Ligi (2004, 2005, 2013, 2014, 2016, 2018)

3 Türkiye Kupası (2013, 2014, 2017)

3 Şampiyonlar Kupası (2013, 2014, 2017)

1 Top Teams Kupası (2004)

1 CEV Challenge Kupası (2005)

İlgili Haberler

‘Voleybolu NBA gibi izlettirmek istiyoruz’

admin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun !

admin

Fenerbahçe Opet’te 3 pozitif vaka

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası