Voleybol Plus

VakıfBank’a kapanışta Bursa şoku

Vestel Venus Sultanlar Liginin 22nci ve normal sezonun son haftasında Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Vakıfbank, Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonunda kozlarını paylaştı. Karşılıklı sayılar ile başlayan mücadelede Lonneke Sloetjesin sayısıyla Vakıfbank teknik molaya 11-12 önde girdi. Son sayılara da 20-22lik skor avantajıyla giren konuk ekip karşısında Bursa BŞB, skoru her ne kadar 22-22ye eşitlese de akabinde Leys Charlotteun servis hatası ve Fatma Yıldırımın da basit hatasıyla birlikte üst üste 3 sayı rakibine verdi ve ilk seti Vakıfbank, 22-25 kazandı.

İkinci set de karşılıklı sayılar ile başlarken 5-5lik eşitliğin ardından Bursa BŞB, Emiliya Dimitrova ve Yvon Belienin devreye girmesiyle 8-1lik seri yakaladı (13-6). Ancak Vakıfbank ekibi, uzun süren itirazları sonrası kazandığı sayı ile birlikte bu seriye son verdi. Geride kalan bölümde konuk ekibin bir ara skoru 22-20ye çekmesine karşın Büyükşehir Belediyespor, 25-20 kazandığı bu setin ardından maça denge getirdi.

Üçüncü sette de her iki ekip başa baş bir mücadele ortaya koyarken, üstünlük de sürekli olarak el değiştirdi. Bursa BŞB, Emiliya Dimitrova ve Yvon Belien; Vakıfbank ise Lonneke Sloetjes ve Kelsey Robinson ile bu bölümde etkili olurken teknik molaya 11-12 konuk ekip önde girdi. Tie-break sayılarına uzayan sette 2 kez set servisi avantajı yakalayan Vakıfbank bunları değerlendiremezken, Leys Charlotte ile üst üste 2 sayı bulan Bursa BŞB, bu seti 28-26 kazanarak öne geçti.

Dördüncü sete iyi başlayan taraf Vakıfbank olurken kısa sürede toparlanan Bursa BŞB, teknik molaya da Emiliya Dimitrovanın sayısıyla 11-9 önde girdi. Bu bölümde sayı avantajını koruyan ev sahibi, daha sonra 4-0lık seri yakaladı ve skoru 20-15e çekti. Savunmada gösterdiği başarıyla da bu avantajını iyi değerlendiren Bursa BŞB, seti 25-19 ve maçı da 3-1 kazandı.

Bu galibiyetin ardından ligin normal sezonunu Bursa BŞB, 12 galibiyetle 5’nci sırada tamamlarken, Vakıfbank ise 3üncü mağlubiyetini aldı.

BURSA B.ŞEHİR BLD.-VAKIFBANK: 3-1
SETLER: 22-25, 25-20, 28-26, 25-19
SÜRE: 117 dakika (28, 32, 32, 25)
BURSA B.ŞEHİR BLD.: Ergül Eroğlu, Leys Charlotte, Fatma Yıldırım, Yvon Belien, Nilay Karaağaç, Emiliya Dimitrova (Aylin Sarıoğlu, Cansu Aydınoğulları, Aleksandra Bytsenko)
VAKIFBANK: Gözde Kırdar, Zhu Ting, Kübra Çalışkan, Lonneke Sloetjes, Naz Akyol Aydemir, Milane Rasic (Gizem Örge Güner, Ayça Aykaç, Kelsey Robinson, Cansu Özbay, Melis Durul, Melis Ayşe Gürkaynak, Tuğba Şenoğlu, Zehra Güneş)
HAKEMLER: Yasin Okumuş, Tuncay Sevim

İlgili Haberler

Sultanlar, Japonya biletini kaptı

admin

İlk raunt Halkbank’ın

admin

Carli Lloyd Fenerbahçe’de!

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası