Voleybol Plus

Vadistanbul’da plaj voleybolu heyecanı başlıyor

Geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın en önemli plaj futbolu takımlarını ağırlayan Vadistanbul kıran kırana mücadelelere sahne olacak yeni şampiyonalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Dünyanın, en sert oyunlarından biri olan plaj Ragbi Lig’i ve en estetik sporlarından biri olan plaj voleybolu şampiyonaları, Türkiye’nin en başarılı kadın ve erkek takımlarının katılımıyla 4-5 Ağustos’ta Vadistanbul’da düzenlenecek.

Vadistanbul; 550 ton kum taşınarak kurulan kum sahada, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Uluslararası Plaj Futbolu Şampiyonası İstanbul Cup 2018’de; Valencia, Marsilya, Chelsea ve Türkiye All Star plaj futbolu takımlarını ağırladı. Şimdi de Türkiye’nin en başarılı kadın ve erkek plaj Ragbi Lig’i ve plaj voleybolu takımlarını ağırlayacak. Vadistanbul’da İstanbul Beach Cup 2018 All Stars Rugby League Şampiyonası ve 2018 Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Türkiye Serisi Pro Beach Tour Vadistanbul Etabı 4-5 Ağustos’ta Vadistanbul’da oynanacak.

PLAJ RAGBİ LİG’İ DÜNYANIN EN SERT OYUNLARINDAN BİRİ

Kuralları ve oynanış şekli Amerikan Futbolu’na benzeyen ancak koruma kıyafeti ve kask olmadan kum zeminde oynanan plaj Ragbi Lig’i dünyanın en sert oyunlarından biri. Avrupa Ragbi Lig Federasyonu (RLEF) ve Uluslararası Ragbi Lig Federasyonu (RLIF) tarafından desteklenen Türkiye Ragbi Lig Derneği ve Vadistanbul’un katkılarıyla İstanbul Beach Cup 2018 All Stars Rugby League Şampiyonası başlıyor.

Kıran kırana mücadelelere sahne olacak şampiyona 4 Ağustos 2018 Cumartesi ve 5 Ağustos 2018 Pazar günü oynanacak. Şampiyona’da 96 Ragbi Lig’i oyuncusundan oluşan 4 erkek ve 4 kadın Ragbi Lig takımı mücadele edecek. Maçlar 5’er dakikadan 2 devre oynanacak. Takımların kendi aralarında turnuva usulü yapacağı maçlar 2 gün sürecek ve 2. günün sonunda grubunu lider tamamlayan takım İstanbul Beach Cup 2018 All Stars Rugby League Şampiyonu ünvanını elde edecek. Beach Ragbi Lig’i kurallarına göre; kazanan takım 2 puan, beraberlik 1 puan, kaybeden 0 puan lig usulü 2 günün sonunda en fazla puan ve averaj kazanan takım şampiyon oluyor.

KATILIMCI TAKIMLAR:
Kadınlar; Aqua Warriors, Kadıköy Bulls, Bromigo, Amazon Girls
Erkekler; Anadolu Lions, Eskişehir, İstanbul Ottomans, Kadıköy Bulls
Plaj Ragbi Lig’i Şampiyonası Maç Fikstürü:

4 Ağustos, Cumartesi;
16:00 Açılış
16:10 – 20:00 Maçlar (12 Maç)
5 Ağustos, Pazar;
16:00 Açılış
16:10 – 20:00 Maçlar (12 Maç)

PLAJ VOLEYBOLUYLA HEYECANA DEVAM

Vadistanbul, ziyaretçilerine sahil havası estirecek dünyanın en estetik sporlarından birine ev sahipliği yapıyor. 2018 Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Türkiye Serisi Pro Beach Tour Vadistanbul Etabı, 4-5 Ağusto 2018 tarihlerinde 10.00 – 15.00 saatleri arasında erkeklerde 15, kadınlar kategorisinde ise 12 takımın katılımıyla başlıyor. Kadın ve erkek takımlarından oluşan toplamda 27 voleybol takımının turnuvada mücadelesi ve Ragbi maçları Vadistanbul’da kurulu olan tribünlerden ücretsiz olarak izlenebilecek.

İlgili Haberler

Plaj Dünya Turu Alanya Etabı’nda ana tablo karşılaşmaları başladı

admin

Plaj’da yeni kupa heyecanı

admin

Mathias Berntsen’in imdadına köpeği yetişti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası