Voleybol Plus

Üst Düzey Gelişim Semineri İstanbul’da yapıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu (TVOLAF) birlikte gerçekleştirdiği 2019– 2020 sezonu öncesi Üst Düzey Gelişim Semineri, bugün (02 Ekim 2019, Çarşamba) İstanbul Bostancı Green Park Otel’de yapıldı.

Seminere; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVOLAF Genel Başkanı Bülent Meriç, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay, TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey, Vestel Venus Sultanlar Ligi, Efeler Ligi, 1. ve 2. Liglerde görev yapan başantrenör ve yardımcı antrenörler ile basın mensupları katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ seminerde yaptığı konuşmada; “TVOLAF ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 2019– 2020 sezonu öncesi Üst Düzey Gelişim Seminerine hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle bir arada olmaktan mutluyum. Antrenörlük de dahil olmak üzere voleybolun her kademesinde görev yaptım. Şundan emin olmanızı istiyorum ki; görevimizin son gününe kadar tüm şartlarınızı daha iyi hale getirmek için her türlü maddi ve manevi desteği vereceğiz. Türk spor kamuoyu tarafından en başarılı federasyon olarak kabul ediliyoruz. Kulüpler ve milli takımlar düzeyinde de en başarılı takım spor branşı voleyboldur. Bu başarıdaki pay sahiplerinden biri de kulüpler ve milli takımlarımızda görev almış yerli ve yabancı antrenörlerimizdir. Tüm emeği geçen antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Türk voleybolu bugün en başarılı takım spor branşı olarak söz ediliyorsa bundan gurur duymalıyız. Çok değerli ve kıymetli, dünyada marka olmuş, başarılar elde etmiş antrenörlere sahibiz. Bundan sonraki süreçte antrenörler için yapılacak seminer, toplantı ve benzeri eğitim çalışmalarını Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu üstlenecek. Antrenörlerimizi bir araya getirerek federasyonlaşmak hayalimizdi, bunu da gerçekleştirdik. Misafirperveliğimizle, yapıcılığımızla marka olmuş bir ülke olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Çok değerli antrenörlerimizin yanı sıra çok değerli oyuncularımız ülkemizde yer alıyor. Ülkemizin voleybol konusunda menfaati ne ise onu yapmaya hazırız. Yabancı antrenörlerde ülkemizde görev yapıyorsa; başımızın üzerinde yeri vardır. Türk voleyboluna katkı sağladıkları ve değer kattıkları için hepsine bir kez daha teşekkür ediyorum. Türk voleybolunu Avrupa ve dünyada en önemli yere, en başarılı noktalara getireceğiz. Bu seminerin Türk voleyboluna, Türk antrenörlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyor, şimdiden seminerinizin sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyorum.

Konuşmaların ardından A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ve Arkas A Erkek Takımı başantrenörü Glenn Hoag, seminerde sunum gerçekleştirdi.

Seminerde ayrıca; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Giovanni Guidetti ve A Milli Erkek Voleybol Takımı Nedim Özbey’e, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel’e, TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel de Arkas A Erkek Takımı başantrenörü Glenn Hoag’a seminere katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

İlgili Haberler

FIVB ve CEV’den Aziz Yener, Nurper Özbar ve Erdal Akıncı’ya görev

admin

Üstündağ: Her türlü seçenek masada

admin

Manşet Dergisi’nin 177. sayısı çıktı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası