Voleybol Plus

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Beraslu ve Rus sporcular için kararını verdi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Belaruslu ve Rus sporcular için verdiği kararı açıkladı. Karara göre tarafsız sporcular bireysel olarak yarışabilecek fakat Rus ve Belarus pasaportlu sporculardan oluşan takımlar değerlendirmeye alınmayacak.

Savaşı destekleyenler yarışmalarda olmayacak
IOC tarafından açıklanan karara göre 2024 Paris Olimpiyatları’nda hangi sporcuların yer alabileceği belli oldu. Aktarılan bilgilere göre Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşı aktif olarak destekleyen sporcular yarışmalara takılamayacak.

Takımlar değerlendirmeye alınmayacak
Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin açıkladığı bir başka karara göre ise Rusya ve Belarus pasaportu taşıyan sporculardan oluşan takımlar 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda değerlendirmeye alınmayacak.

Tarafsız sporcuların kaydı ayrı olacak
Rusya veya Belarus pasaportuna sahip kalifiye sporcuların bireysel olarak Olimpiyat’larda yer alma imkanı olacak. Bu sporcular “Bireysel Tarafsız Sporcular ” olarak kaydedilecek ve bu şekilde yarışmalara katılabilecek.

İlgili Haberler

Berem Yeşilırmak: İyi işler başaracağız

admin

Gabi’den Fenerbahçe sözleri!: ‘Bana Capitano diyorlar’ | Voleybolu bıraktıktan sonra…

admin

Boskovic: Takıma her şeyimi vermeye devam edeceğim

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası