Voleybol Plus

U20 Plaj Avrupa Şampiyonası Antalya’da başladı

Uluslararası Voleybol Konfederasyonu (CEV) Plaj Voleybolu 20 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası, Antalya’da başladı.

Wow Hotels Kundu Plaj Voleybolu Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonaya, 27 ülkeden 32 erkek ve 32 bayan takımı katılıyor.

ampiyonada Türkiye’yi bayanlarda Ezgi Böke-Pelin İlgin, Merve Nezir-Yaren Sencel, Aleyna Vence-Ebru Karayılan, erkeklerde ise Yusuf Özdemir-Ali Cebeci, Emirhan Ulutaş-Hasan Hüseyin Yıldırım ikilileri temsil ediyor.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Plaj Voleybolu Direktörü Oğuz Değirmenci, yaptığı açıklamada, Türkiye’de önemli organizasyonlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Düzenledikleri 5 uluslararası organizasyonla artık dünyada kendilerinden söz ettirir hale geldiklerini belirten Değirmenci, bu organizasyonun serinin sonuncusu olduğunu ve daha büyük organizasyonları düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti.

Değirmenci, şampiyonada 27 ülkeden 32 erkek ve 32 bayan takımın mücadele ettiğini ifade ederek, “Burada dereceye giren sporcular dünya şampiyonasına katılım ve dünya sıralamasında da puan elde edecekler. Bu yüzden şampiyona 20 yaş altı sporcular için çok önemli” diye konuştu.

ampiyona, 19 Haziran’da sona erecek.

İlgili Haberler

Kadıköy, Plaj Voleybolu ile şenlenecek

admin

Kadıköy Plaj Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu

admin

Selçuk, 2022 CEV U20 Plaj Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası