Voleybol Plus

U20 Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nda bir üst turda !

Meksika’da organize edilen FIVB 20 Yaş Altı (U20) Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası Finalleri’nde Milli Takımımız, grubundaki son karşılaşmasında Japonya’ya 22-25, 20-25, 25-21, 25-23 ve 15-12’lik setlerle 3-2 mağlup oldu.

Karşılaşmanın istatistikleri ve sıralama için tıklayınız.

Grubunu ikinci sırada bitiren Milli Takımımız FIVB U20 Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası Finalleri’nde tur atladı.

Gruplarda oynanan maçlar sonunda; A grubunda Rusya (1.) ve Bulgaristan (2.), B grubunda Çin (1.) ve Polonya (2.), C grubunda Brezilya (1.) ve A.B.D. (2.), D grubunda Japonya (1.) ve Türkiye (2.) E ve F gruplarında yarı final için mücadele edecekler.

Türkiye E grubunda; Rusya, Brezilya ve Polonya ile, F grubunda ise; Bulgaristan, Çin, A.B.D. ve Japonya yer alıyor. E Grubu maçları; Meksika Cordoba’da oynanacak.

Gruplarında üçüncü ve dördüncü olan Meksika, Mısır (A grubu), Dominik Cumhuriyeti, Peru (B grubu), Sırbistan, Küba (C grubu), İtalya, Arjantin (D grubu) ise 5-8 sıralama maçlarını yapacaklar.

Turnuva Statüsü

Turnuvaya katılan 16 takım, dört ayrı grupta yer alır. Takımlar, tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. Birinci grup karşılaşmalarından sonra, grubunu ilk iki sırada bitiren sekiz takım, E ve F Grubu olarak iki gruba ayrılır ve bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. İkinci grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar, çapraz eşleşerek yarı finalde, son iki sırada bitiren takımlar ise, 5-8 turunda karşılaşırlar.

Birinci grup etabında gruplarını üçüncü ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise, G ve H grubu olarak iki gruba ayrılıp, bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. Bu grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar 9-12, üçüncü ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise 13-16 tur karşılaşmaları için birbirleriyle karşılaşırlar.

E Grubu’nda yer alacak Milli Takımımız’ın Maç Programı | Meksika (Cordoba)

19.07.2017 | 02:00 | Rusya-Türkiye
20.07.2017 | 04:00 | Brezilya-Türkiye
21.07.2017 | 02:00 | Polonya-Türkiye

Not: Maçların başlama saatleri Türkiye’ye göredir.

İlgili Haberler

Milliler, Azerbaycan’dan Gümüş Madalya İle Dönüyor

admin

U18 Erkek Milliler, Avrupa Şampiyonası Elemeleri İçin Bulgaristan’a gitti

admin

Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası sona erdi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası