Voleybol Plus

U20 Bayan ve U21 Erkek Milliler’in rakibi belli oldu

20 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımızın ve 21 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımızın, 2017 Dünya Voleybol Şampiyonası Birinci Raunt Elemesi’ndeki rakipleri belli oldu.

Her iki kategoride de iki raunt üzerinden oynanacak olan elemelerin ardından 2017 Dünya Voleybol Şampiyonası’na Avrupa kotasından katılacak takımlar belli olacak.

20 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımız B Grubu’nda Yer Alacak

05-08 Ocak 2017 tarihleri arasında oynanacak olan Birinci Raunt karşılaşmalarında B Grubu’nda yer alacak olan 20 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımız, Türkiye’de oynanacak olan müsabakalarda (Şehir daha sonra belli olacak), Avusturya, Bulgaristan ve Finlandiya ile mücadele edecek. Tek maç üzerinden lig usulü oynanacak olan Birinci Raunt’ta Millilerimiz grubu lider olarak bitirmeleri veya 4 grup içinde en iyi üç 2’nci takım arasında yer alması halinde İkinci Raunt’ta mücadele etme hakkı elde edecek.

Not: Statü gereği 2016 U19 Avrupa Voleybol Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamlayan Rusya elemelere direkt olarak İkinci Raunt’tan katılacak.

Birinci Raunt’taki 4 Grup şu şekilde oluştu;

A Grubu: Letonya (Ev Sahibi), Almanya, Hırvatistan, Danimarka
B Grubu: Türkiye (Ev Sahibi), Bulgaristan, Finlandiya, Avusturya
C Grubu: Romanya (Ev Sahibi), Fransa, Hollanda, Estonya
D Grubu: Portekiz (Ev Sahibi), Belçika, Polonya

18-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında oynanacak olan İkinci Raunt mücadeleleri ise 2 grup halinde, tek maç üzerinden lig usulü oynanacak.

İki grubu lider olarak tamamlayacak olan ekipler, İtalya ve Sırbistan ile birlikte 07-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Meksika’da düzenlenecek olan 2017 20 Yaş Altı Bayanlar Voleybol Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek.

İkinci Raunt eşleşme şeması şu şekilde;

E Grubu: A Grubu’nun Birincisi, D Grubu’nun Birincisi, Birinci Raunt’un En İyi İkincisi, Birinci Raunt’un İkinci En İyi İkincisi
F Grubu: Rusya, C Grubu’nun Birincisi, B Grubu’nun Birincisi, Birinci Raunt’un Üçüncü En İyi İkincisi

21 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımız Belçika, Hırvatistan ve Letonya İle Karşılaşacak

05-08 Ocak 2017 tarihleri arasında oynanacak olan Birinci Raunt karşılaşmalarında B Grubu’nda mücadele edecek olan 21 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımız, ev sahibi Belçika’nın yanı sıra Hırvatistan ve Letonya ile karşılaşacak. Tek maç üzerinden lig usulü oynanacak olan Birinci Raunt’ta Millilerimiz grubu lider olarak bitirmeleri veya 4 grup içinde en iyi iki 2’nci takım arasında yer alması halinde İkinci Raunt’taki yerini alacak.

Not: Statü gereği 2016 U20 Avrupa Voleybol Şampiyonası’nı ilk iki sırada tamamlayan Polonya ve Ukrayna elemelere direkt olarak 2’nci Raunt’tan katılacak.

Birinci Raunt’taki 4 Grup şu şekilde oluştu;

A Grubu: Almanya (Ev Sahibi), Romanya, Estonya
B Grubu: Belçika (Ev Sahibi), Türkiye, Hırvatistan, Letonya
C Grubu: Portekiz (Ev Sahibi), Sırbistan, Avusturya, Hollanda
D Grubu: Bulgaristan (Ev Sahibi), Fransa, Danimarka

18-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında oynanacak olan İkinci Raunt mücadeleleri ise 2 grup halinde, tek maç üzerinden lig usulü oynanacak.

İki grubu lider olarak tamamlayacak olan ekipler, Rusya, İtalya ve ev sahibi Çek Cumhuriyeti ile birlikte 23 Haziran – 02 Temmuz 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan 2017 21 Yaş Altı Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek.

İkinci Raunt eşleşme şeması şu şekilde;

E Grubu: Ukrayna, C Grubu’nun Birincisi, D Grubu’nun Birincisi, Birinci Raunt’un En İyi İkinci İkincisi
F Grubu: Polonya, A Grubu’nun Birincisi, B Grubu’nun Birincisi, Birinci Raunt’un En İyi İkincisi

İlgili Haberler

Filenin Sultanları’nın Polonya sınavı TRT SPOR’da

admin

U18 Erkek Milliler namağlup finalde

admin

Genç Erkek Milli Takımı’nın kamp kadrosu belli oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası