Voleybol Plus

U16 Bayan Voleybol Milli Takımımızın Gelişim Kampı Çalışmaları Devam Ediyor

16 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımız, gelişim kampı birinci grup çalışmalarına Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda devam ediyor. Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımlar Koordinatörü Şahin Çatma yönetiminde, geniş kadro ile çalışmalarını sürdüren millilerimiz, 03-08 Aralık ve 11-15 Aralık 2017 tarihleri arasında iki grup olarak kampa devam edecek.

Birinci grup çalışmalarına 03 Aralık 2017 Pazar günü 27 kişilik geniş kadroyla başladıklarını ifade eden Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımları Koordinatörü Şahin Çatma, “İlk grup sporcularımızla çalışmalarımızı 08 Aralık 2017 Cuma gününe kadar sürdüreceğiz. Daha sonra kampa katılacak sporcularımız ile 11-15 Aralık 2017 tarihleri arasında ikinci grup çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İlk hazırlık dönemimizden sonra sömestr tatilinin başında seçilen oyunculardan oluşan bir kamp daha gerçekleştireceğiz. Ağırlıklı kadromuz böylelikle belli olmuş olacak. İlerleyen zamanlarda kulüplerindeki gelişim süreçlerini iyi geçiren sporcularımız da aramıza katılacaklar. Çalışmalar kapsamında Türkiye Şampiyonası’nı ve Anadolu Yıldızları Ligi’ni takip edeceğiz. Oradan belirleyeceğimiz sporcularımızda aramıza katılacak.

Kampın ilk etabında sporcuların temel tekniklerini gözlemliyoruz. Oyun anlamında henüz bir çalışmamız yok. Performans testlerimizi uyguluyoruz. Bu kampın genel amacı sporcuların teknik ve fiziksel durumlarını gözlemleyip görmek. Önümüzde hazırlanmak için uzun bir süreç var” şeklinde ifadelerde bulundu.

İlgili Haberler

U16 Kız Milli Takımımız, U19 Balkan Şampiyonası’nda sahne alıyor

admin

U17 Küçük Kız Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası’nda sahne alıyor

admin

U23 Erkek Milliler Olimpiyatlar Sergisi’ni ziyaret etti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası