Voleybol Plus

TVF’den laboratuvar hizmeti

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Ankara Başkent Voleybol Kampüsü içerisinde yer alan performans ve ölçüm laboratuvarında yeni sezon öncesinde sporculara hizmet veriyor.

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Hacettepe Üniversitesi Sporcu Sağlığı Merkezi ve TVF Uzman Fizyoterapistleri eşliğinde yapılan sportif performans ölçümleriyle sezon içerisindeki sakatlıkların minimum düzeye indirilmesi amaçlanıyor.

TVF Uzman Fizyoterapisti Seda Biçici Uluşahin, yaptıkları testlerin sonuçlarını tüm sporcu ve teknik heyetlerle paylaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Performans laboratuvarımızda sporculara uygulanan test protokolü bilimsel kanıt düzeyi en yüksek ve voleybola uygulanabilirliği en uygun olan testlerden seçilerek oluşturulmuştur. Uygulanan ölçümler sonucu elde edilen test sonuçları sportif performansın yanı sıra sezon içerisindeki sakatlanma riskini de gösteriyor. Yapılan bu ölçümler sonucunda elde ettiğimiz veriler aynı zamanda sporcunun geçirdiği sakatlık sonrasında spora sağlıklı bir şekilde geri dönmesi içinde kullanabilecek.”

İlgili Haberler

Yeliz Başa: Bir el omzuma dokundu hayatım değişti

admin

2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası ertelendi

admin

Helin Kayıkçı: Hedeflerime doğru yürümeye devam edeceğim

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası