Voleybol Plus

TVF’den bir Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi daha: Advan+AGE

Türkiye Voleybol Federasyonu, Brüksel’de yer alan EACEA (Education Audiovisual And Culture Executive Agency/Eğitim Görsel İşitsel ve Kültür İcra Ajansı) tarafından desteklenen çeşitli Avrupa Birliği Erasmus+ projelerindeki ortaklık tecrübelerinden sonra, T.C. Dışişleri Bakanlığı – Avrupa Birliği Başkanlığı – Türkiye Ulusal Ajansına 2022 Yılı Erasmus+ Teklif Çağrıları kapsamında koordinatör olarak yürüteceği yeni bir Avrupa Birliği Erasmus+ projesi için başvuruda bulundu.

Kabul edilmesi sonucunda KA220-YOU Gençlik Alanında İşbirliği Ortaklıkları türündeki “Advan+AGE” projesi, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun koordinatörlüğünde aşağıda sıralanan 4 farklı ülkeden 5 ortak kurum tarafından yürütülecek:

  • Türkiye Voleybol Federasyonu
  • Ankara Üniversitesi
  • İtalya Voleybol Federasyonu
  • MeatingHub (Yunanistan)
  • SGRIM (Almanya)

Advan+AGE Projesi Hakkında

Projenin hedef grupları; şiddete maruz kalan; suça eğilimli; göçmen/mülteci; farklı etnik kökene sahip; korunmaya muhtaç; engelli; kırsal yerleşimlerde, az gelişmiş bölgelerde veya yoksul kentsel alanlarda yaşayan; siyasi şiddetin ortasında büyüyen; ve çok düşük sosyo-ekonomik koşullara sahip gençler gibi topluma uyum sağlamakta zorlanan çeşitli dezavantaj gruplarına dahil gençler ile nispeten avantajlı akranlarından oluşacaktır.

Advan+AGE projesi ile; kısıtlı imkanlara sahip ve toplum bağları güçlü olmayan yukarıda sıralanan çeşitli dezavantaj gruplarına dahil gençlerin voleybol vasıtasıyla sosyal entegrasyonunun sağlanması hedeflenmektedir. Bu amaç doğrultusunda çeşitli kültürel ve eğitici aktiviteler planlanmakta olup hedef gruplar içerisinde yer alan gençlere kariyer yolları yaratılması amaçlanmaktadır.

Projenin diğer hedefleri ise; voleybolun gençler arasında eşit fırsatlar yaratmak için bir içerme aracı olarak önemini vurgulamak, dezavantajlı gençlere aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı kazandırmak, gençlerin kariyer yollarında farkındalıklarını artırmak ve bu yolda kullanabilecekleri becerileri voleybol aracılığıyla kazanmalarına yardımcı olmaktır.

Proje kapsamında, dezavantajlı ve nispeten avantajlı gençlerin bir arada gerçekleştirecekleri voleybol aktivitelerinin yanı sıra çeşitli çevreci, eğitici ve kültürel aktiviteler ile gençler arasında sosyal bütünlük sağlanacak ve akranları arasında “dezavantajlı” gençlerin önündeki engellerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunulacaktır.

İlgili Haberler

‘Türk Voleybolu’ 10. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’nde 3 dalda ödüle layık görüldü

admin

Shining Stars Yıldızlı Sohbetler’e Selis Selvi konuk oluyor

admin

İstanbul Voleybol’dan Afet Bölgesi’ne destek

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası