Voleybol Plus

TVF’den 19 Mayıs için kutlama mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

TFF’nin internet sitesinde yer alan kutlama mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, milletin umutlarının canlanmasına ve bağımsızlık mücadelesinin başlamasına vesile olduğunu ve bir ulusun kaderini değiştirdiği belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:

“Bu tarihi olayın yıl dönümünü ulu önder Atatürk’ü anma günü; kurduğu Cumhuriyeti ve ilkelerini daha ileriye taşıyacak olan gençlerimizin de bayramı olarak kutluyoruz.

Atatürk’ün ‘sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ ve ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözlerini şiar edinerek, gençlerimizin spor yaparak daha sağlıklı bireyler olarak toplumda yer alabilmesi; kültürel ve insani değerler ışığında, Türk futbolunun gelişimi ve yurt sathına yayılması görevini üstlenmekten büyük kıvanç duyuyoruz.

Milletimize bu eşsiz vatanı bırakan Atatürk başta olmak üzere bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.”

TBF BAŞKANI ERDENAY’IN MESAJI

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Erdenay, TBF’nin internet sitesinden yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 97. yılı kutlu olsun.

97 yıl önce bugün, Bandırma vapuru Samsun’a yanaşmış ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık için milletçe yürüdüğümüz uzun ve zorlu yolun ilk adımını atmıştı. Atatürk, uzun süren milli mücadele ve fedakarlıkların sonucu doğan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni ise Türk gençliğine emanet etmişti.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, Türk gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlarken, ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarını da minnetle anıyoruz.”

THF’NİN MESAJI

Türkiye Hentbol Federasyonunun internet sitesinden yer alan kutlama mesajında ise şu ifadeler kullanıldı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’nı 97. yıl dönümünde tüm yurtta gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Bu bayram, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da bağımsızlık mücadelesini başlatan büyük önder Atatürk’ün Türk gençliğine armağanıdır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.”

Öte yandan Türkiye Voleybol Federasyonu da internet sitesinde koyduğu görselle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

İlgili Haberler

‘Voleybol Her Yerde’ projesi tanıtıldı

admin

Üzeyir Özdurak Vakıfbank’ta!..

admin

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’ndan önemli kararlar

admin

Yorum Gönder

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası