Voleybol Plus

TVF: Demokrasi Vazgeçilmezimizdir!

Darbe girişimiyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tepki mesajları yayımlandı.

TFF’nin internet sitesinden “Demokrasinin yanındayız” başlığı ile yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu olarak dün akşam saatlerinde başlayan askeri kalkışmanın, modern bir demokrasiyle yönetilen Türkiye Cumhuriyeti’nde asla kabul edilemez olduğuna ve Türkiye Cumhuriyeti’nde halkımızın iradesi üstünde bir güç olamayacağına inanıyor, bugünün demokrasiye inanma ve sahip çıkma günü olduğunu tüm benliğimizle haykırıyoruz. Milletimizin bu önemli günde demokrasiye sahip çıkacağına güveniyor ve bu uğurda mücadele veren tüm kurumlarımıza görevlerinde muvaffakiyetler diliyoruz” denildi.

TVF’nin internet sitesinden yayımlanan mesajda ise, “Dün akşam saatlerinde başlayan kalkışmayı birliğimize, bütünlüğümüze ve demokrasimize karşı yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor ve lanetliyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak ülkemizin bu zorluğun da üstesinden geleceğine olan inancımız tamdır. Olaylar sırasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler

Fenerbahçe’ye yeni sponsor

admin

Emre Karagöz Kuzeyboru’da

admin

Eda Erdem Dündar, üniversitelilere ‘Sınırları Kaldır’ dedi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası