Voleybol Plus

TVF Başkanı Üstündağ, Ankara Altyapı Ligleri Ödül Törenine katıldı

Ankara Voleybol Altyapı Ligleri ödül töreni, bugün Batıkent Spor Salonu’nda dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarının verilmesiyle yapıldı.

Ödül Törenine TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Yenimahalle Gençlik Spor İlçe Müdürü Nahit Şahin, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Soner Başkaya, Ankara Voleybol İl Temsilcisi Selahattin Karayel, VHGF Başkanı Asalet Karayel, Ankara VHGD Başkanı Ayşim Koşar katıldı.

TVF Başkanı Üstündağ ödül töreninde yaptığı açılış konuşmasında, ‘’Çok kıymetli İlçe Müdürüm, değerli kulüp temsilcileri, İl Temsilcimiz, Hakem Kurulu Federasyonu Başkanımız, kıymetli sporcular, her zaman bu vatana millete faydalı vatandaş yetiştiren, hem öğrenim hem yetenekleriyle voleybol takımlarının sayısını artıran kıymetli velilerimiz; iyi ki varsınız, siz varsınız ki biz varız. Bu ülkeyi hep birlikte voleybol ülkesi yaptık, dileğimiz spor ülkesi haline gelmektir.

Biz, sağlam bir altyapıyı sağlarsak sağlam bir üst yapının oluşacağını düşünüp buna göre hareket ettik. Lisanslı sporcu sayısı, velilerinin, altyapıdaki sporcuların ilgisinin artmasıyla Türk Voleybolunun Avrupa’da ve dünyada göstermiş olduğu zaferler göğsümüzü kabartıyor. Var gücümüzle, bugünden daha iyi dereceler elde etmek için voleybolun tüm paydaşlarıyla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.

Ankara’da kulüp ve milli takım organizasyonları düzenliyoruz ve ilgi alakayı sizler de görüyorsunuz. Biz burada sadece organizatör görevini yapıyoruz ama bu işin asıl emekçileri altyapılardaki isimlerdir. Gençler size şunu söylemek istiyorum: bugün Türk voleybolu takım sporlarında Avrupa’da ve dünyada bir marka haline geldi. Bu başarı nasıl ortaya çıktı? Federasyon Başkanı çok becerikliydi de ondan olmadı, sizin emekleriniz ve yeteneklerinizle marka haline geldi. TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımı, Liseler Arası Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Takım sporunda bu tür başarıları elde etmek kolay değil. Voleybol sizlerin sayesinde, sizlerin yeteneğiyle bugünlere geldi. Umarım daha da güzel başarılar ve zaferler; altyapıda ve a milli takımlarda Dünya şampiyonlukları yaşayacağız. İyi ki voleybol var, iyi ki voleybola emeği geçen insanlar var. Hepinizi hepinizden çok seviyor, sizlere başarılar diliyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Süper Lig Erkekler Genç, Yıldız, Küçük, Midi, Süper Lig Kızlar, Genç, Yıldız, Küçük, Midi, 1. Lig Kızlar Genç, Yıldız, Küçük, Midi, Mini Lig Erkekler ve Mini Lig Kızlar kategorilerinde 950 sporcu madalya ve kupalarını aldı.

İlgili Haberler

Voleybol Festivalı Bursa’da start aldı

admin

Okul Sporları Voleybol Türkiye Birinciliği tamamlandı

admin

Okyanus Kolejleri, dünya şampiyonu oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası