Voleybol Plus

Türkiye’de ligler ertelendi! Peki şimdi ne olacak?

Son dakika! Bakan Kasapoğlu resmen açıkladı, Türkiye’de ertelenen ligler ne zaman başlayacak? Peki futbolda Süper Lig ertelemeden sonra ne olacak, Basketbol ve voleybol liglerinde erteleme kararından sonra neler olacak? Ligleri tatil ettikten sonra alternatifli yeniden başlama tarihleri, müsabaka takvimleri, olası ligden düşme, şampiyonluk için play-off sistemi ve bu sistemin kriterleri… İşte cevap aranan sorular…

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı’nın yanı sıra Kulüpler Birliği Başkanı ile Ankara’da bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından Türkiye’deki tüm liglerin ertelendiği bildirildi. Türkiye’de ertelenen ligler ne zaman başlayacak? Peki futbolda Süper Lig ertelemeden sonra ne olacak, Basketbol ve voleybol liglerinde erteleme kararından sonra neler olacak? İşte Ligleri tatil ettikten sonra alternatifli yeniden başlama tarihleri, müsabaka takvimleri, olası ligden düşme, şampiyonluk için play-off sistemi ve bu sistemin kriterleri…

KASAPOĞLU AÇIKLADI: LİGLERİN ERTELENMESİNE KARAR VERİLDİ

Kasapoğlu toplantının bitiminde yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir” dedi.

Kasapoğlu, “Corona virüs ile mücadele ciddi bir şekilde devam ediyor. Ülke olarak tüm gelişmeleri anbean takip ediyoruz. Gerekli tedbirleri alıyoruz. Bilim Kurulu önemli bir rehber. Hastanedeki yayılımı, olası senaryoları takip eden bir süreç var. Devletimizin tüm kurumları tüm önlemleri koordineli ve hızlı hayata geçirdi. İnşallah bu salgının milletimizle el ele vererek üstesinden geleceğiz. 14 günlük karantina süreci çok önemli. Tedbirlere harfiyen uyulması önemli. Tüm tedbirlerden taviz vermemek çok önemli. Yurtlarımızı karantina bölgesi olarak kullanıyoruz. Bu süreci büyük fedakarlıkla yürüten sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Federasyon başkanları ve yöneticilerimiz burada. Kendilerine teşekkürü borç biliyorum.

TFF BAŞKANI ÖZDEMİR: HEDEFİMİZ LİGLERİMİZİN EN KISA ZAMANDA BAŞLAMASI

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise yaptığı açıklamada “Ligleri erteliyoruz. Yapacağımız çalışmalar sonucunda tarih belli olacaktır. Çalışma grubu oluşturup bundan sonraki yol haritasını belirleyeceğiz. Hedefimiz liglerimizin en kısa zamanda başlaması. Seyircili, taraftarlı olarak oynatmayı planlıyoruz” dedi.

TBF BAŞKANI TÜRKOĞLU: HERKES BU KARARDAN MEMNUN OLMUŞTUR

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Maçların ertelendiğini görmek bizleri mutlu etti. Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz. Hepimiz dünya olarak ülke olarak zorlu süreçten geçiyoruz. Her koşulda kendileri ile istişare halindeydik. Bize düşen görevi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. Sporculardan, antrenörlerden isteklerimiz olacaktır. Bu karar bütün spor camiasına hayırlı olsun. Herkes bu karardan memnun olmuştur” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

CVL Ankara Bahar Kupası’nda 3. ve 4. hafta maç programı

admin

Emre Karagöz ile Gülbahar Akgül nişanlandı

admin

TVF’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası