Voleybol Plus

Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası’nda ilk gün tamamlandı

Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası, Artvin’in bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda başladı.

Artvin Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından düzenlenen şampiyonaya kadınlarda 6, erkeklerde ise 9 takım katıldı.

Çift maç eleme usulüne göre oynanan organizasyonun ilk gününde 2 sahada 19 maç yapıldı.

TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonada birinci olacak erkek ve kadın takımlarının Avusturya’da gerçekleştirilecek Avrupa Kar Voleybolu Şampiyonası’na katılacağını söyledi.

Şampiyonayı ilk kez Artvin’de belediyenin ev sahipliğinde gerçekleştirdiklerini anlatan Aslandaş, organizasyonun ülke sporu için önemli sonucu olacağını kaydetti.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, “Beyaz ve yeşilin buluştuğu, etrafımızın çam ağaçlarıyla çevrili olduğu bir alandayız. Sporcularımız üşümüyor, seyircilerimiz de var. Böylesine büyük bir organizasyonun ilkini Artvin’de gerçekleştirmekten mutluyuz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu organizasyona ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Müsabakaları Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Çerçi ile vatandaşlar da takip etti.

Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası, yarın yarı final maçlarının yanı sıra üçüncülük ve final müsabakası ile sona erecek.

İlgili Haberler

TVF Başkanı Üstündağ Herkes İçin Spor Zirvesi’ne katıldı

admin

Güreş Federasyonu’ndan voleybol örneği

admin

Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın basın toplantısı düzenlendi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası