Voleybol Plus

Türk ve İtalyan Merkez Hakem Komiteleri’nin ortak çalışması Antalya’da yapıldı

2022 Aralık ayında Türkiye Voleybol Federasyonu ve İtalya Voleybol Federasyonu arasında imzalanan altyapı, antrenör ve hakem eğitimi konularındaki iş birliği anlaşması sonrası düzenlenen etkinliklerinden biri de 18 Mayıs Cumartesi günü Türk ve İtalyan Federasyonu Merkez Hakem Kurulu arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın özel önem verdiği işbirliğinin Antalya’daki 2. buluşmasında 2024 FIVB Milletler Ligi 1. Etap maçları için Antalya’da bulunan Luigi Roccatto (İtalyan Hakem Komisyonu Başkanı), Francesco D’Aló (Uluslararası Hakem Faaliyetlerinden Sorumlu Yönetici), Daniele Rapisarda (Birinci ve İkinci Lig Hakemlerinden Sorumlu Yönetici) ile MHGK Başkanı ve CEV Hakem Komisyonu Üyesi Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar ve Antalya’daki Milletler Ligi maçlarında ülkemizi temsil eden Uluslararası Voleybol Hakemimiz Erdal Akıncı yer aldı.

Toplantıda Aziz Yener İtalyan yetkililere bir sunum yapıldı. Yener’in yaptığı sunumda Türkiye’deki aday hakem kursları, hakem klasmanları kriterleri, klasman belirleme sınavları, üniversitelerde okutulan Voleybol Hakemliği dersleri ile ülkemizde uygulanan Görüntülü Değerlendirme Sisteme konuları yer aldı.

2023 Yılında İtalya’da Aziz Yener ve Erdal Akıncı’nın katıldığı toplantıda konuşulan konulardan biri olan her iki ülke hakemlerinin misafir hakem olarak İtalya ve Türkiye’de görevlendirilmesi hakkında detaylar görüşüldü.

Toplantının ardından TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, iki ülke arasında geliştirilen ortak protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirirken Avrupa Voleybolunun iki lider ülkesinin birlikteliğinin örnek bir iş birliğini olduğunu ve önümüzdeki sezon da artan bir güçle devam etmesinin arzuladığını belirtti.

İtalyan heyet de Türkiye’nin federasyon nezdinde bu iş birliğine verdiği önemin farkında olduklarını ve İtalya Voleybol Federasyonu’nun da aynı hassasiyette olduğunu belirttiler. Aziz Yener’in yaptığı sunumunu çok beğendiklerini belirten konuk heyet ilişkilerin güçlenerek devam etmesini istediklerini söyledi. Bu arada VNL 1.Etap maçları için Antalya’da bulunan İspanya Voleybol Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı Mario Bernaola da Aziz Yener’den bu tarz bir sunumla talep ederek, İspanya’da ağırlamak istediklerini belirtti

İlgili Haberler

Üstündağ: ”Büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum”

admin

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ‘Topuklu Efe’ Özlem Çerçioğlu: Başarıların yaşattığı mutluluğu sevdik

admin

Emre Karagöz ile Gülbahar Akgül nişanlandı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası